Samsung Galaxy S4 Mini

Samsung Galaxy S4 mini w benchmarku: Qualcomm czy Exynos?

Samsung Galaxy S4 mini według przecieków swoją premierę ma mieć już pod koniec tego miesiąca. W internecie pojawiał się już nawet zdjęcia tego urządzenia, więc jego wygląd nie jest dla nas tajemnicą. Co jednak ze specyfikacją?

Samsung Galaxy S4 mini - benchmark

Niecały tydzień temu, na łamach SmartFan.pl mogliście przeczytać, że Galaxy S4 mini będzie smartfonem, wyposażonym w dwurdzeniowy chipset Exynos 5210. Dzisiaj w internecie pojawiły się dane z benchmarku, które (jeśli oczywiście są prawdziwe) dość mocno gmatwają całą sytuację. Według nich Samsung GT-9190 wcale nie jest wyposażony w Exynosa 5210, lecz w układ Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, z dwurdzeniowym procesorem Krait o taktowaniu 1.7 GHz oraz grafiką Adreno 305.

Wyjaśnienia tej sytuacji mogą być tak naprawdę dwa:

  1. Samsung może (podobnie, jak w przypadku podstawowej wersji S4) wypuścić na rynek dwie wersje S4 mini. Jedną wyposażoną w chipset Snapdragon S4, a drugą z układem Exynos 5210.
  2. Albo ten, albo poprzedni przeciek jest fałszywy, a Samsung na rynek wypuści Galaxy S4 mini tylko w jednym wariancie.

Mimo wszystko, dzisiejsze wyniki z benchmarku potwierdzają rozdzielczość ekranu Galaxy S4 mini. Według nich smartfon będzie wyposażony w matrycę, o rozdziałce 960 x 540 pikseli. Jeśli chodzi o system operacyjny, urządzenie po wyjęciu z pudełka ma działać w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean, czyli najnowszą odsłonę „zielonego robota”. Niestety nadal nie wiadomo, jaka będzie cena S4 w wariancie mini. Miejmy nadzieję, że Samsung nie zażyczy sobie zbyt wygórowanej kwoty.

Źródło: GSMArena