JK Shin z Samsungiem Galaxy Note 3

Samsung Galaxy S4 sprzedaje się lepiej, niż przypuszczano

Szef Samsung Mobile, JK Shin, przyniósł kres wszystkim plotkom, według których model Galaxy S4 sprzedaje się kiepsko. Jak donoszą koreańskie media, Shin stwierdził, że poziom sprzedaży Galaxy S4 osiągnął już pułap 40 milionów sztuk.

JK Shin z Samsungiem Galaxy Note 3

Wcześniej w sieci pojawiały się wieści, mówiące o kiepskiej sprzedaży Galaxy S4. Według nich Samsung był z S4 niezadowolony do tego stopnia, że chciał nawet przyśpieszyć premierę Galaxy S5, która miała się odbyć już na początku 2014 roku. Te plotki w chwili obecnej okazują się jednak bardzo mało prawdopodobne.

Samsung Galaxy S4 sprzedał się w 10 milionach egzemplarzy już w miesiąc od swojej sklepowej premiery. Po czterech miesiącach od premiery S4 sprzedano już w 30 milionach sztuk. W chwili obecnej na całym świecie „rozeszło się” już ponad 40 milionów sztuk S4, co jest wynikiem godnym pozazdroszczenia przez innych producentów.

JK Shin powiedział również, że firma szuka innych dostawców baterii, a to ze względu na ostatnie doniesienia, według których niektóre akumulatory m.in. w Galaxy S4 ulegają przegrzewaniu i zjawisku „pocenia” (kumulowania cieczy na powierzchni baterii). Takie zjawisko może powodować trwałe uszkodzenie akumulatora i/lub smartfona.

Przypominam, że Samsung wprowadza na rynek europejski podkręconą wersję Galaxy S4, wyposażoną w chip Snapdragon 800 i łączność LTE-Advanced. Nie ma wątpliwości, że wpłynie to na dalsze poprawienie już i tak doskonałych wyników sprzedaży.

Źródło


  • wiek

    andek 4.3 miał być w październiku, dziś 25 i na razie cisza. Pewnie dadzą 31 i też październik, tylko dlaczego zawsze na sam koniec, ech, następny tylko nexus 5

    • http://smartfan.pl Noob

      To szczera prawda, Samsung ostatnio coś kiepsko aktualizuje swoje smartfony. Np. taki Note II gnije z Androidem 4.1.2 od momentu debiutu, a aktualizację ma dostać dopiero pod koniec roku – żenada.