Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 z chipem Exynos 5 Octa i dual SIM oficjalnie zadebiutował

Wszyscy wiedzieliśmy, że Galaxy S4 w końcu pojawi się w wersji z dual SIM i tak się w istocie stało. Samsung oficjalnie pokazał I9502 Galaxy S4, wyposażonego w dwa sloty na karty SIM.

Samsung Galaxy S4

Specyfikacja I9502 przedstawia się praktycznie tak samo, jak modelu I9500. Mamy tu Exynosa 5 Octa, 5-calowy ekran Super AMOLED 1080p, 13 MP kamerę oraz Android 4.2 Jelly Bean z nakładką TouchWiz. Wymiary słuchawki również pozostają takie same, jednak waga I9502 jest nieco większa (o 2 gramy).

Wszystko oczywiście wygląda pięknie, ale pojawia się pytanie – gdzie Koreańczycy mają zamiar sprzedawać I9502? Niestety, w tej chwili wiadomo tylko tyle, że S4 z dual SIM pojawi się na terenie Chin. Samsung nie wspomniał nawet, że chce ten wariant urządzenia sprzedawać globalnie.

Osobiście bardzo wątpię, że Koreańczycy wydadzą wersję S4 z dual SIM w Europie. Takie posunięcie uderzyłoby bezpośrednio w operatorów komórkowych, którym przecież jest bardzo na rękę, gdy osobno sprzedają dobre oferty na internet i osobno na rozmowy telefoniczne. Każdy, kto kupiłby smartfon z dual SIM, mógłby np. w jeden slot włożyć SIM ze świetną ofertą na rozmowy, a w drugi na internet. Takie rozwiązanie jest zupełnie nie do przyjęcia dla operatorów, którzy z pewnością wywierają w tej kwestii naciski na producentów sprzętu mobilnego.

Źródło: Samsung

a