Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 z czystym Androidem prosto od Google

Ku zaskoczeniu wszystkich, Google na konferencji Google I/O nie zaprezentowało nowego Nexusa, ale… deweloperską wersję Samsunga Galaxy S4 z czystym systemem Android, takim samym, którym może pochwalić się cała seria smartfonów Nexus.

Samsung Galaxy S4

Deweloperska, czysta wersja Samsunga Galaxy S4, pod względem specyfikacji będzie taka sama, jak wersja sprzedawana przez Samsunga. Według Google, znajdziemy w niej m.in. łączność LTE, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz odblokowany bootloader. Google niestety póki co nie wyszczególniło, czy smartfon będzie sprzedawany z chipem Snapdragon 600, czy może Exynos 5 Octa. Można jednak w ciemno zakładać, że będzie to najszerzej dostępny wariant ze Snapdragonem.

Oczywiście największą zaletą „nowego”, googlowskiego Galaxy S4, będzie to, że smartfon zawsze bez zbędnej zwłoki dostanie najnowszą wersję Androida. Właściciele tego urządzenia mogą się spodziewać, że podobnie jak posiadacze Nexusa 4, dostaną aktualizację do nowego systemu Android w pierwszej kolejności, prosto od Google.

Niestety nie wiadomo, czy S4 sprzedawany za pośrednictwem Google, będzie wyposażony we wszystkie „smaczki”, jakie oferuje w swoim smartfonie Samsung, czyli np. funkcje Air Gesture, Smart Stay, czy też wykrywanie obecności naszego dotyku, jeszcze przed dotknięciem ekranu.

Wszystko wygląda bardzo fajnie, niestety Google ma zamiar zaoferować Galaxy S4 z AOSP póki co tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Będzie go można kupić w tamtejszym sklepie Google Play, za cenę 649$, czyli około 2105 zł. Urządzenie ma być dostępne począwszy od 26 czerwca.

Źródło: Google


  • Nazir

    Jak na razie jestem poważnie zniesmaczony że Google przegadał cały pokaz i nie pokazał żadnego nowego Nexus .

    Albo nic nie mają i wszystko to lipa co widać bo nie sądzę aby zwołać konferencję pokazówkę aby tylko gadać o systemie i aplikacjach a nie pokazać żadnej nowej oferty

    Samsung zwołał ludzi na konferencje i w 60 min. pokazał show z S4 i zaprezentował funkcje Galaxy a Google zawraca mandolinę o nowych mapach lub Music Play które i tak tylko będzie działać w US .

    Tak czy siak , nawet taki S4 Nexus od Samsung kupił bym chętnie za 650 usd gdyby tylko można było go w Polsce nabyć bez ceregieli kupując w Google Play za gotówkę z konta lub nowym salonie Samsung w Polsce bez pośredników