LTE-Advanced

Galaxy S4 z technologią LTE-Advanced wkrótce pojawi się w ofercie Samsunga

Szef Samsung Mobile, J.K. Shin, powiedział, że już w przyszłym miesiącu do koreańskich sklepów trafi Galaxy S4 wyposażony w technologię LTE-Advanced. Czy to właśnie ten wariant „Czwórki” działa w oparciu o chipset Snapdragon 800?

LTE-Advanced

Zaledwie w piątek informowałem Was, że w danych benchmarku AnTuTu pojawił się smartfon Galaxy S4 SHV-E330S, który w swoim wnętrzu kryje układ Qualcomm Snapdragon 800. Dzisiaj mamy niejako potwierdzenie tych doniesień. Nie byle kto, bo sam J.K. Shin, twierdzi, że do koreańskich sklepów w lipcu wejdzie Galaxy S4, obsługujący technologię LTE-Advanced. Oczywiście Shin nie powiedział bezpośrednio, że smartfon będzie oparty o Snapdragona 800. Mimo wszystko ten chipset jest jednym z niewielu, które obsługują LTE-Advanced. Możemy więc być prawie pewni, że od lipca Koreańczycy będą sobie mogli kupić S4 w najbardziej „wypasionym” wydaniu, jaki można sobie wyobrazić.

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co tak naprawdę daje LTE-Advanced? W teorii ten standard oferuje około dwukrotnie większą szybkość przesyłu danych, niż najlepsze, obecne w tej chwili na rynku smartfony. Całe szczęście, wzrost prędkości pobierania i wysyłania danych nie oznacza wcale, że LTE-Advanced zużywa więcej energii elektrycznej. Wręcz przeciwnie – LTE-Advanced jest dużo bardziej energooszczędny, niż poprzednie generacje tego standardu łączności.

Pomimo tak wielkich możliwości, jakie zaoferuje Galaxy S4 SHV-E330S, nie liczyłbym na to, że będzie on sprzedawany gdziekolwiek, poza Koreą Południową. Te dobrodziejstwo techniki będzie dostępne tylko w swoim macierzystym kraju. W Polsce conajwyżej będziemy mogli kupić Galaxy S4 w wersji i9500, czyli z chipsetem Exynos 5 Octa, o któego nawet na portalach aukcyjnych jest w tej chwili dość ciężko.

Źródło: Reuters