Samsung Galaxy Camera

Samsung Galaxy S4 Zoom – „Czwórka” z 16 MP aparatem i zoomem optycznym?

Po sieci zaczęły krążyć nowe plotki, według których Samsung tworzy dla nas nowy smartfon, ściśle ukierunkowany na robienie zdjęć – model Galaxy S4 Zoom. Czyżby koreański gigant przygotowywał się na nadejście Lumii EOS?

Samsung Galaxy Camera

Samsung Galaxy Camera

Galaxy S4 Zoom SM-C1010, bo taką nazwę ma nosić urządzenie, nie będzie niestety tak mocarny, jak flagowiec Galaxy S4. Na pokładzie ma się znaleźć m.in. 4.3-calowy ekran Super AMOLED qHD oraz dwurdzeniowy procesor.

Reszta parametrów, to 8 GB pamięci użytkownika, slot na karty microSD (do 64 GB), Bluetooth 4.0 LE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n oraz A-GPS. Ta smartfono-kamera ma działać pod kontrolą systemu Android Jelly Bean, wraz z nakładką TouchWiz Nature UX. Niestety, w tej chwili nikt nie dysponuje informacjami, jaki chipset i ile pamięci RAM dostanie Galaxy S4 Zoom.

Swoją drogą, numeracja SM-C1010 wskazuje raczej na to, że urządzenie będzie bardziej kamerą, niż smartfonem. Nie wiadomo więc, czy przez S4 Zoom da się przeprowadzić np. rozmowę telefoniczną. Zatem jeśli SM-C1010 ma być następcą dla Galaxy Camera, to mam nadzieję, że Samsung poprawi uporczywe wady swojego produktu, który przecież robił ponadprzeciętnie brzydkie zdjęcia.

Kiedy możemy spodziewać się premiery Samsunga Galaxy S4 Zoom? Według plotki, nastąpi ona jeszcze tego lata – w sam raz na sezon wakacyjno-urlopowy. Dostępne mają być warianty w kolorach czarnym i białym.

Jeśli plotka okaże się prawdą, to będzie oznaczać, że Koreańczycy chcą w jakiś sposób ochronić się przed potencjalnymi, ukierunkowanymi na fotografię rywalami w postaci Nokii EOS i Sony Honami. Czy Samsung wyprzedzi konkurencję?

Źródło: SamMobile