Samsung Galaxy S4 Zoom

Samsung Galaxy S4 Zoom ujawniony na zdjęciach

Dzięki uprzejmości portali Sammobile i TechTastic możemy zobaczyć, jak ma wyglądać nowa, androidowa kamera od Samsunga – Galaxy S4 Zoom. Czy urządzenie będzie smartfonem, czy może bardziej kamerą?

Samsung Galaxy S4 Zoom

Oglądając zdjęcia Zoom dość trudno oprzeć się wrażeniu, że wygląda on bardzo podobnie do Galaxy Camera. Jeśli miałbym opisać wygląd Samsunga Galaxy S4 Zoom (CM-101), powiedziałbym, że urządzenie wyglądem przypomina skrzyżowanie Galaxy S4 mini oraz Galaxy Camery Oczywiście przez Galaxy Camera nie dało się wykonywać połączeń głosowych, a w S4 Zoom jest taka możliwość.

Jak prezentuje się specyfikacja tego urządzenia? Według przecieków ma tu być 4.3” ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD, 1GB RAM oraz Android 4.2.2 Jelly Bean. Oczywiście najważniejszym parametrem S4 Zoom jest jego 16MP kamera, która została wyposażona w obiektyw z 10x zoomem. Dotychczasowe przecieki sugerują także, że S4 Zoom będzie miał zaledwie 8GB pamięci wewnętrznej (na szczęście można ją rozszerzyć kartą microSD), Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 LE oraz GPS. W urządzeniu nie zabrakło oczywiście spustu migawki (którego koreański producent uparcie nie montuje w innych swoich smartfonach, a szkoda).

Jeśli ktoś się spodziewał, że Galaxy S4 Zoom będzie tak naprawdę Galaxy S4 z “wypasioną” kamerą, to pewnie bardzo się rozczarował. Urządzenie stanowi tak naprawdę połączenie średniego smartfona z pełnowymiarowym aparatem. Na chwilę obecną nie da się oczywiście stwierdzić, czy Galaxy S4 Zoom będzie robić dobre zdjęciach, czy też nie. Z osobistych doświadczeń wiem, że Galaxy Camera robiła kiepskie fotografie, mam więc nadzieję, że Samsung poprawił ten aspekt w Zoom’ie.

Kiedy Koreańczycy zaprezentują S4 Zoom? Nastąpi to najprawdopodobniej 20 czerwca w Londynie.

Źródło: GSMArena