Samsung GALAXY S4 zoom (8)

Samsung Galaxy S4 Zoom wyceniony, ile będzie trzeba za niego zapłacić?

W niemieckich i angielskich sklepach rozpoczęła się przedsprzedaż kamerosmartfonu Samsunga, modelu Galaxy S4 Zoom. Na ile w przedsprzedaży wyceniono ten nowy „wynalazek” Koreańczyków?

Samsung GALAXY S4 zoom (8)

Galaxy S4 Zoom został zaprezentowany przez Samsunga zaledwie kilka dni temu, jednak sklepy już zaczynają zbierać zamówienia na to urządzenie. Nie chodzi tu oczywiście o polskich sprzedawców (bo ci jak zwykle przesypiają tego typu okazje), a o angielskie i niemieckie sklepy.

Jeśli zechcemy zamówić Galaxy S4 Zoom w Wielkiej Brytanii, przyjdzie nam teraz zapłacić aż 468 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 2355 zł. Z kolei jeden z niemieckich sklepów, w ofercie przedsprzedażowej wycenił S4 Zoom nieco taniej, bo na 499 euro, czyli 2129 zł. Niestety ani jeden ze sprzedawców nie informuje, kiedy ma zamiar realizować złożone zamówienia.

Gdyby komuś wyleciało z głowy, czym jest Galaxy S4 Zoom, to przypominam, że to hybryda Galaxy S4 mini oraz Galaxy Camery. W urządzeniu niestety nie znajdziemy topowej specyfikacji, rodem z flagowego Galaxy S4. Wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy 1.5GHz procesor, 8GB pamięci ROM, 1.5GB RAM, 4.3″ ekran LCD qHD oraz Android 4.2.2 Jelly Bean.

Oczywiście tym, co najważniejsze w tym smartfonie, jest jego 16MP aparat, wyposażona w 10x zoom optyczny, stabilizację obrazu OIS i obiektyw o jasności f/3.1-f/6.3. Jak przystało na smartfon, z tego urządzenia można wykonywać normalne połączenia głosowe.

Jeśli chodzi o polską premierę Galaxy S4 Zoom, to muszę z przykrością przyznać, że w tej chwili jeszcze nic na ten temat nie wiadomo. Nawet na portalach aukcyjnych nie ma ofert przedsprzedaży tego urządzenia. Założę się jednak, że w Polsce cena za ten smartfon będzie podobna do brytyjskiej i wyniesie około 2400 zł.

Źródło: AndroidAuthority