Samsung Galaxy S5 Active – active key

Samsung Galaxy S5 Active jest lepszy niż Galaxy S5?

Samsung Galaxy S5 Active, czyli S5 „dla aktywnych”, nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery. Mimo wszystko wczoraj w sieci pojawiło się kilka nagrań wideo, które w dokładny sposób prezentują ten smartfon. Jeśli wierzyć temu, co na nich widać – S5 Active będzie znacznie lepszym sprzętem, niż Galaxy S5. Dlaczego?

Samsung Galaxy S5 Active - active key

Po pierwsze, Galaxy S5 Active posiada dodatkowy przycisk na obudowie (umieszczony nad przyciskami regulacji głośności), którego funkcję możemy dowolnie zdefiniować. Np. dłuższe jego przytrzymanie wywoła aparat, a krótkie wywoła jakąś wybraną przez nas funkcję.

To nie wszystko, bo Galaxy S5 Active ma też to, czego w Galaxy S5 bardzo brakuje, a mianowicie optyczną stabilizację obrazu (OIS). Na YouTube pojawił się nawet film, nagrany równocześnie Galaxy S5 Active i S5, świetnie pokazujący, że wideo pochodzące z S5 Active – faktycznie wygląda dużo lepiej.

Mało tego, to samo źródło wskazuje, że S5 Active ma o 0.1″ większą matrycę (5.2″), niż Galaxy S5. To również zaskakująca wiadomość, która świadczy o wyższości tego niezaprezentowanego jeszcze smartfona, nad klasycznym S5.

Samsung Galaxy S5 Active - dane systemowe

To nie wszystko, bo filmów z udziałem Galaxy S5 Active jest znacznie więcej. Dzięki nim możemy naprawdę dogłębnie poznać ten samsungowy smartfon. Kilka z tych nagrań możecie zobaczyć poniżej.

A wam nie wydaje się dziwne, że Galaxy S5 Active ma być lepszy, niż Galaxy S5? Samsung w poprzednich generacjach tego smartfona, zawsze „przycinał” nieco kamerę,  a inne parametry pozostawiał co najwyżej niezmienione. Czyżby strategia Koreańczyków zmieniła się i teraz seria Active będzie lepsza niż zwykle „Eski”?