Samsung Galaxy S5 Active – moro

Samsung Galaxy S5 Active oficjalnie zadebiutował

Po wielu przeciekach, Samsung nareszcie oficjalnie zaprezentował model Galaxy S5 Active. Podobnie jak to było w zeszłym roku z Galaxy S4 Active, S5 Active jest po prostu ogumowaną wersją standardowego Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 Active - moro

Obudowa Galaxy S5 Active posiada certyfikat IP67 (wodo i pyłoszczelność) oraz MIL-STD-810G (certyfikat wojskowy, świadczący o wytrzymałości S5 Active na bardzo trudne warunki środowiskowe).

Samsung Galaxy S5 Active - w dłoni

Informacje podawane w wielu, poprzednich plotkach, okazały się jednak nieprawdziwe, bo wszystko wskazuje na to, że Galaxy s5 Active ma praktycznie taką samą specyfikację, co Galaxy S5. Nie ma tu więc 5.2″ ekranu lub kamery z OIS. Samsung w pewnej kwestii musiał także pójść na kompromis, bo Galaxy S5 Active został pozbawiony czytnika linii papilarnych.

Smartfon w tej chwili wylądował w ofercie amerykańskiego operatora AT&T, który sprzedaje go w dokładnie w takiej samej cenie, jak standardowego Galaxy S5.

Szczerze mówiąc debiut Galaxy S5 Active nieco mnie zdziwił. Wiele, prezentowanych przed jego premierą filmów pokazywało, że będzie to faktycznie lepsza wersja Galaxy S5, zaopatrzona chociażby w to, czego S5 mocno brakuje, czyli optyczną stabilizację obrazu. Być może Samsung ma w zanadrzu jeszcze inny wariant tego urządzenia, a ten, który mamy tutaj przyjemność oglądać – to nieco okrojona wersja, dla sieci AT&T.

Mimo wszystko z Galaxy S5 Active skorzystają na pewno wszystkie te osoby, które od smartfona wymagają jeszcze większej odporności, niż oferuje Galaxy S5.

Aktualizacja (08.IX.2014): Samsung Galaxy S5 Active wkrótce ma się pojawić także w Europie. Smartfon przez 6 miesięcy był sprzedawany wyłącznie przez amerykańskiego operatora AT&T, jednak w październiku powinien pojawić się także i u nas. Cena? Według niepotwierdzonych informacji wyniesie 629€, czyli około 2630 zł.

Aktualizacja (24.X.2014): Dzięki portalowi SamMobile dowiadujemy się, że Galaxy S5 Active powinien zawitać m.in. do Polski. Szkoda tylko, że nadal nie wiemy, kiedy to nastąpi. Według poprzedniego przecieku miesiącem jego europejskiego debiutu miał być październik, jednak ten termin jest już raczej mało prawdopodobny.


 • Borek

  „…jednak w październiku powinien pojawić się także i u nas”
  Więc kiedy będzie?
  Uważam, że raczej nie w tym roku 😛

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Masz rację – póki co nie widać go na „polskim horyzoncie”, także obstawiam, że w tym roku go raczej nie dostaniemy :(