Samsung Galaxy S5 Active – zrzut z wideo

Samsung Galaxy S5 Active pokazany na nagraniu wideo

Samsung Galaxy S5 Active, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, pojawił się dzisiaj na dwóch, dość dokładnych i dobrej jakości nagraniach wideo. To w zasadzie pierwszy raz, kiedy możemy zobaczyć, jak S5 Active SM-G870A (wersja dla amerykańskiej sieci AT&T) będzie wyglądał.

Samsung Galaxy S5 Active - zrzut z wideo

Na nagraniach widzimy smartfon, który swoim designem bardzo mocno przypomina swojego poprzednika, Galaxy S4 Active. Czym w ogóle ma być Galaxy S5 Active? Jest to tak naprawdę mocniejsza (pod względem budowy) wersja Galaxy S5. Pierwsze nagranie jest nieco mylące, bo osoba, której głos na nim słyszymy twierdzi, że ekran ma większą rozdzielczość, niż w oryginalnym S5. Jest to oczywiście bzdurą, co potwierdza następne nagranie.

Na kolejnym wideo widzimy już nieco więcej, bo dzięki włączonemu benchmarkowi AnTuTu możemy zobaczyć, jaką specyfikacją dysponuje ten smartfon. Tak, jak mogliśmy się domyślać, jest tu ekran 1080p.

Pozostałe parametry Galaxy S5 Active, to czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974), grafika Adreno 330, 16 Mpix kamera, 2 GB RAM, system Android 4.4.2 KitKat, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz bateria, której pojemność wynosi 2800 mAh. Oczywiście smartfon będzie także wodoszczelny.

W tej chwili wydaje się, że Galaxy S5 Active to w zasadzie to samo, co Galaxy S5. Poczekajmy jednak do oficjalnej prezentacji tego smartfona, podczas której Samsung zapewne zaprezentuje wszelkie zalety tego urządzenia i jego różnice w stosunku do standardowego S5.