Samsung Galaxy S5 – koncept

Samsung Galaxy S5 – premiera zaplanowana na marzec w Londynie?

Jak co roku – im bliżej premiery nowego, samsungowego flagowca, tym więcej plotek na jego temat. Tym razem pewien włoski dziennikarz, który powołuje się na „wiarygodne źródło” twierdzi, że Galaxy S5 zadebiutuje w marcu, podczas specjalnie w tym celu zwołanej konferencji w Londynie.

Samsung Galaxy S5 - koncept

Samsung Galaxy S5 – koncept

Marcowy termin debiutu Galaxy S5 ma sens, bo to przecież w marcu zeszłego roku, w Nowym Jorku swoją premierę miał Galaxy S4. Co prawda wcześniej pojawiały się plotki na temat domniemanej prezentacji S5 podczas lutowych targów MWC 2014, jednak według mnie są one bardzo mało prawdopodobne. Samsung nigdy nie pozwoli, aby tak wielka premiera została przyćmiona przez całą rzeszę innych produktów, które w Barcelonie zostaną pokazane. Koreańczycy już jakiś czas temu przywłaszczyli sobie metodykę Apple, które to swoje produkty pokazuje wyłącznie podczas dedykowanych w tym celu konferencji.

Plotka dotycząca premiery S5 w marcu tego roku doskonale wpisuje się także w to, co zaledwie kilka dni temu mówił wiceprezes wykonawczy Samsunga, Lee Young Hee. Przypominam, że podczas jednego z wywiadów stwierdził, że Galaxy S5 pojawi się w sklepach już w kwietniu.

Galaxy S5 według plotek będzie zupełnie innym urządzeniem, niż poprzednicy. Nie chodzi tu oczywiście o nową specyfikację (m.in. ekran 2K), ale także o design. SGS5 zapewne ku uciesze wielu osób ma nareszcie dostać metalową obudowę.

Aktualizacja (14.I.2014): Dzisiaj mamy niejako potwierdzenie marcowej premiery. Jeden z szefów Samsunga, który wypowiadał się dla portalu ZDNet Korea stwierdził podobno, że debiut Galaxy S5 na pewno nie odbędzie się podczas targów MWC 2014. Cytowany przez ZDNet Korea nieznany, samsungowy oficjel mówi także, że premiera odbędzie się w połowie marca, ale nie w Londynie, tylko w Nowym Jorku.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Od czasu jak kupiłem SGS2 i widzę farsę aktualizacji z olewaniem klienta po zakupie a mój S2 nie dostał już JB4.3 i KK4.4 podziękowałem Samsung i nigdy więcej tej tandety i bubli za własne ciężko zarobione pieniądze .
    Kupiłem Nexus’5 i jestem bardzo zadowolony a kolejny smartfon Windows Phone a nie kolejny bubel GalasyS5 który za rok skończy na starej wersji JB4.3 lub KK4.4