Samsung Galaxy S5 Prime SM-G906S – Price.hk

Samsung Galaxy S5 Prime (SM-G906) pojawił się w bazie danych jednej z porównywarek cenowych

Od jakiegoś czasu w sieci pojawia się coraz więcej plotek, dotyczących Samsunga Galaxy S5 w wersji premium, modelu, który ma podobno nosić nazwę Galaxy S5 Prime. Urządzenie, którego nazwa kodowa to SM-G906S, już kilka razy pojawiało się w różnych przeciekach.

Samsung Galaxy S5 Prime SM-G906S - Price.hk

Tym razem Galaxy S5 Prime pojawił się na łamach jednej z chińskich porównywarek cenowych. Nie wiadomo, czy specyfikacja podana za jej pośrednictwem jest prawdziwa, czy może nastąpiła jakaś pomyłka (a może ktoś chciał celowo zwrócić uwagę na ten portal). Mimo wszystko, jeśli informacje okażą się prawdziwe, to Galaxy S5 Prime będzie wyposażony w dużo mocniejszą specyfikację, niż Galaxy S5. Sprzęt oprócz 5.1″ ekranu QHD (1440 x 2560 pikseli), będzie także zawierać jeden z najnowszych chipsetów firmy Qualcomm, a mianowicie Snapdragona 805.

Dane zdradzają także, że urządzenie ma być fabrycznie wyposażone w niewypuszczoną jeszcze przez Google wersję Androida, 4.4.3 KitKat. Reszta podzespołów jest w zasadzie taka sama, jak w standardowym Galaxy S5.

Co ciekawe, dzięki porównywarce dowiadujemy się też nieco odnośnie ceny Galaxy S5 Prime. Jeśli dane są prawdziwe, SM-G906S będzie kosztować ok. 2000 zł. Szczerze mówiąc cena jest według mnie stanowczo za niska, jak na Samsunga. Jeśli takowe urządzenie pojawiłoby się w Europie, do owych 2000 zł możemy spokojnie doliczyć kolejnego tysiaka.

Szkoda tylko, że Chińczycy nie napisali, jaką obudowę ma mieć ten smartfon. Według plotek, Galaxy S5 Prime ma dysponować metalowym „kadłubem”.


  • Łukasz

    Powiedziałbym raczej że, do owych 2000 zł możemy spokojnie doliczyć 1500 zł. Bo jaką wartość miałaby ta wersja prime przy wersji standardowej jeśliby obie kosztowały na starcie tyle samo czyli 2999 zł.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Racja, tym bardziej cena podawana przez porównywarkę wspomnianą w tekście wydaje się absurdalna.