Samsung Galaxy S5 – przeciek, obok Note 3 i S4

Samsung Galaxy S5 wyciekł tuż przed premierą

Nie możecie się doczekać premiery Galaxy S5? Dzięki nowemu przeciekowi ze stajni Samsunga nie musicie się już niecierpliwić. Na zdjęciach możecie w pełni zobaczyć, jak wygląda Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 - przeciek, obok Note 3 i S4

Samsungowi nie udało się dochować tajemnicy związanej z Galaxy S5, bo sprzęt pojawił się właśnie w pełniej krasie na wielu fotografiach. Czego dowiadujemy się na temat Galaxy S5? Chyba jedną z ciekawszych rzeczy jest to, że Samsung w przycisku Home umieścił czytnik linii papilarnych, który służy jednocześnie do nawigowania po systemie (przewijania stron lewe – prawo).

Dodatkowo wiemy teraz, że Galaxy S5 jako pierwszy flagowiec tego producenta – będzie zaopatrzony w certyfikat IP67. Oznacza to, że SGS5 niestraszna będzie kąpiel w basenie albo intensywne zakurzenie.

Co do kamery, Galaxy S5 ma mieć 16 MP sensor, większość plotek mówiących na ten temat znalazła więc potwierdzenie.

Co z designem? Wiele osób pewnie mocno się wkurzy bo… nie mamy tu rewolucji. Smartfon wygląda też na dość sporych gabarytów (na pierwszym zdjęciu możecie zobaczyć jak leży obok Note 3 i S4). Z tyłu obudowy widzimy zamiast skóropodobnego plastiku kropkowane tworzywo sztuczne.

Jeśli chodzi o interfejs, to wcale nie widać tu wielkich zmian. Co prawda zmieniono nieco ikony, jednak nie ma tu mowy o tym co widzieliśmy we wcześniejszych przeciekach. Poczekajmy jednak na więcej informacji.

Oficjalna prezentacja Galaxy S5 odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 20:00, wtedy też poznamy wszelkie szczegóły na temat tego smartfona, wraz z ich całą, marketingową otoczką.

Aktualizacja: Mamy kilka nowych zdjęć prezentujących SGS5. Tym razem na jednym z nich widać listing aplikacji w nakładce TouchWiz. Mimo wszystko musimy przyznać, że Samsung zmienił jej wygląd na bardziej „płaski”.


  • http://www.smartfan.pl/ px

    W kwestii wizualnej zdecydowanie podoba mi się zmniejszenie promienia zaokrąglenia, S5 teraz bliżej do kultowego SGS II.