Samsung Galaxy S5 – koncept

Samsung Galaxy S5 z 14nm chipem Exynos 6? (aktualizacja)

W koreańskich mediach właśnie pojawił się raport, który wskazuje na to, że kolejna generacja smartfona Samsung Galaxy S będzie zaopatrzona w 14nm chip Exynos 6, zbudowany w oparciu o 64-bitową architekturę.

Samsung Galaxy S5 - koncept

Oprócz 64-bitowej architektury kolejna wersja chipu Samsung Exynos ma wspierać technologię ARM big.LITTLE i zawierać w swoim wnętrzu osiem rdzeni Cortex-A53/A57. Oczywiście w odróżnieniu od aktualnego SoC Exynos, wszystkie osiem rdzeni będzie w stanie pracować w jednym momencie, zużywając przy tym o połowę mniej energii niż Exynos 5420.

Jeśli raport okaże się prawdą będzie to oznaczać, że Samsung w produkcji swoich chipów wykona ogromny przeskok. W tej chwili w fabrykach koreańskiego giganta stosowany jest 28nm proces technologiczny. Do tej pory myśleliśmy, że Samsung dopiero pracuje nad wdrożeniem 20nm procesu, więc 14nm byłoby naprawdę czymś niesamowitym.

Według wielu doniesień Samsung, ze względu na rozczarowującą sprzedaż Galaxy S4, ma zamiar zaprezentować Galaxy S5 już w styczniu przyszłego roku. Jeśli wierzyć plotkom, urządzenie będzie prawdziwym smartfonowym „tuzem”, wyposażonym w 16MP kamerę z optyczną stabilizacją obrazu, wspartą nowo zaprezentowanym, samsungowym sensorem ISOCELL.

Oczywiście powyższe informacje należy odbierać raczej jako spekulacje i traktować z dużym dystansem. Samsung do tej pory w żaden, nawet najmniejszy sposób nie potwierdził, że ma w ogóle zamiar pokazać Galaxy S5, nie mówiąc już o wyszczególnianiu specyfikacji urządzenia. Nie ma się więc co napalać i lepiej poczekać na bardziej wiarygodne informacje.

Aktualizacja: Kolejna plotka nt. Galaxy S5 jest bardzo nieprawdopodobna. Według niej Galaxy S5 będzie wyposażony w… skaner ludzkiego oka, który ma działać analogicznie do czytnika linii papilarnych z iPhone 5S (po zeskanowaniu oka system odblokuje urządzenie). Samsung już podobno pracuje nad odpowiednią technologią. Jeśli plotki się sprawdzą, S5 będzie iście kosmicznym smartfonem.

Źródło


 • Wiktor

  Haha samsung zauważył jak radzi sobie LG z swoim modelem G2 że ma większą popularność niż S4 i już zaczynają kombinować z s5 sam posiadam(dałem s3) który zmieniam na G2

  • http://smartfan.pl Noob

   Jeśli LG dopracuje i przyśpieszy aktualizacje firmware, to jestem pewny, że skusi się na ich smartfony jeszcze więcej osób.

 • PeterK

  Skaner oka – czemu nie? Technologie już są, tylko trzeba je zminiaturyzować. Ale jakoś wątpię żeby było to wygodne w użyciu. Już lepiej jakby jakiś zaawansowany engine biometryczny zastosowali do rozpoznawania twarzy. Np coś w stylu – uśmiechnij się i puść oczko aby odblokować telefon 😀

  • http://smartfan.pl Noob

   :) Odblokowywanie ekranu za pomocą twarzy już jest dawno w Androidzie, jednak zabezpieczenie to zerowe bo łatwo je ominąć. Myślę, że ten skaner oka mogą ewentualnie robić pod jakieś agencje rządowe, aby wygrywać przetargi.

 • wiek

  jakby tak wyglądał s5 to by było mistrzostwo świata, rewelacja

  • http://smartfan.pl Noob

   To prawda, mam nadzieję, że Samsung zmieni w końcu diametralnie design swoich smartfonów. Szkoda, że ten na zdjęciu to tylko koncept :(