Samsung Galaxy S5 – Android Lollipop

Samsung Galaxy S5 z zainstalowanym oficjalnym Android Lollipop – 8-minutowy film demonstrujący jego działanie

Nie pytajcie jak i skąd, ale portal SamMobile dotarł do wczesnej wersji Android L (LRW58J) dla Galaxy S5 (SM-G900F), dzięki czemu możemy zobaczyć, jak ten system działa na tym smartfonie.  Android L został pokazany programistom podczas tegorocznego Google I/O, jednak dzięki nagraniu dowiadujemy się, że Google finalnie wypuści Android L jako Android Lollipop (Lizak).

Samsung Galaxy S5 - Android Lollipop

Poprzednie informacje z portalu SamMobile mówiły, że posiadacze zarówno Galaxy S5, jak i Galaxy Note 4 mogą liczyć na Android L już na początku grudnia (oczywiście tego roku). Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że w sieci pojawi się tak szybko film, demonstrujący testową wersję Androida L dla Galaxy S5.

Naturalnie każdy producent smartfonów zupełnie inaczej modyfikuje system Android, okraszając go bardziej lub mniej lubianymi nakładkami i funkcjami. Samsungowa implementacja Androida Lollipop zawiera oczywiście TouchWiz UI, więc jeśli ktoś miał nadzieję, że koreański gigant porzuci ten Launcher, to niestety nową aktualizacją będzie zasmucony. Według osób, które miały do czynienia z Galaxy S5 działającym na tym testowym sofcie – sprzęt momentami działa niezbyt dobrze. Samsunga najwyraźniej czeka jeszcze wiele pracy, aby dobrze zoptymalizować ten OS dla swojego flagowego smartfona.

Jak sami możecie zobaczyć w galerii oraz na filmie, Android L (Lollipop) w wielu miejscach zachował nieskażony, zaprojektowany przez Google wygląd Material Design. Naturalnie Samsung w wielu miejscach go zmodyfikował.

Pamiętajcie oczywiście, że to testowe oprogramowanie, które czeka jeszcze wiele poprawek. Cała masa elementów (dużej części animacji, widgetów, przycisków itp.) nie została jeszcze wprowadzona. Musimy więc poczekać, aż Samsung w grudniu wypuści ten soft dla Galaxy S5. Jestem jednak pewien, że do tego czasu w sieci pojawi się sporo oficjalnych, testowych ROM’ów. Mało tego – Google jeszcze nawet nie wypuściło finalnej wersji Android Lollipop (co ma nastąpić w połowie października). Jeśli w tej kwestii pojawi się coś nowego, dowiecie się o tym oczywiście ze SmartFan.pl