Samsung Galaxy K – 1

Samsung Galaxy S5 Zoom – pojawiło się pierwsze zdjęcie tego urządzenia

To w zasadzie pewne, że Samsung po premierze Galaxy S5 zaprezentuje jego różne mutacje, jak Galaxy S5 mini oraz Galaxy S5 Zoom. Jeśli chodzi o S5 mini, to częśćiowo znamy już jego nieoficjalną specyfikację. Niestety w kwestii Galaxy S5 Zoom do dzisiaj nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Mimo wszystko dzięki potędze internetu, na długo przed oficjalną premierą – mamy możliwość poznania wyglądu Galaxy S5 Zoom, który zadebiutuje podobno jako K Zoom.

Samsung Galaxy K Zoom

Wielkim problemem całej, samsungowej serii Zoom, jest design, który ma raczej niewiele wspólnego z poręcznością. Galaxy S4 Zoom, chociaż jest funkcjonalnym smartfonem ze świetnym aparatem, to niestety jest również trudny do schowania w kieszeni od spodni. Powodem takiego stanu rzeczy jest obiektyw, który mocno odstaje od obudowy, zwiększa jej gabaryty oraz wagę.

Jak widzicie powyżej (wiemy to też z poprzednich przecieków), Galaxy S5 Zoom (który w sklepach ma się pojawić jako K Zoom) nie ma mieć odstającego obiektywu. Jeśli w danym momencie nie będziemy korzystać z kamery K Zoom, to jej obiektyw ma się całkowicie chować w obudowie smartfona. Rzecz jasna w chwili, gdy aparat odpalimy – optyka będzie musiała się z obudowy wysunąć, jak w klasycznym aparacie kompaktowym.

Zdjęcie, które widać powyżej, zdradza też nieco informacji na temat Galaxy S5 Zoom. Widzimy, że smartfon będzie wyposażony w ksenonowy flesz, obiektyw ma ogniskową 24-240 mm, a zoom optyczny będzie aż 10x. Sensor tej smartfono-kamery ma mieć rozdzielczość aż 20 MP. W kwestii designu widać także, że tył urządzenia ma skóropodobną teksturę.

Reszta specyfikacji ma obejmować 4.8″ ekran 720p, Android 4.4 KitKat (z nakładką TouchWiz) oraz 4 lub 6-rdzeniowy chipset. Kiedy Galaxy K Zoom ma zostać zaprezentowany? Tego nieoficjalne źródła nie wiedzą. Mam jednak nadzieję, że nastąpi to w ciągu miesiąca lub dwóch.

Aktualizacja (23.IV.2014): Wiemy już, że Galaxy S5 Zoom zadebiutuje najprawdopodobniej jako Samsung Galaxy K Zoom. W sieci opublikowało właśnie kolejne zdjęcie, przedstawiające ten smartfon.

Samsung Galaxy K Zoom

W odróżnieniu od poprzedniej fotografii, tym razem ten smartfono-aparat znajduje się w przeźroczystym etui, chroniącym go przed uszkodzeniami. Zdjęcie potwierdza, że złożony obiektyw Galaxy K Zoom nie będzie wystawać ponad obudowę, co powinno znacznie ułatwić przenoszenie tego sprzętu w kieszeni.

Aktualizacja: Są i kolejne zdjęcia, ale tym razem prezentują Galaxy K z wysuniętym obiektem.