Samsung Galaxy K – zaproszenie

Samsung Galaxy S5 Zoom zadebiutuje 29 kwietnia jako Galaxy K

Na początku tego miesiąca pojawiały się informacje, jakoby Samsung Galaxy S5 Zoom miał zadebiutować jako Galaxy K. Te plotki potwierdził właśnie Samsung, który w niedzielę rozesłał zaproszenia na prezentację modelu Galaxy K.

Samsung Galaxy K - zaproszenie

Oficjalne zaprezentowanie Galaxy K odbędzie się podczas Samsung Media Day, 29 kwietnia, w budynku Muzeum Wzornictwa Red Dot w Singapurze.

Treść zaproszenia możecie oglądać na początku artykułu. Możemy na nim przeczytać reklamowy tekst „Kapture the moment” (czyli „uchwyć chwilę”). Samsung oczywiście specjalnie przeinaczył angielski wyraz „Capture” i zamiast litery „C” na początku wstawił „K”. To rzecz jasna jednoznacznie sugeruje, że wcześniejsze plotki mówiły prawdę i nowy kamero-smartfon Samsunga faktycznie ma się nazywać Galaxy K.

Oczywiście nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji tego urządzenia. Z plotek i przecieków wiemy jednak, że Galaxy K ma mieć 4.8″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. We wnętrzu koreański gigant zamontował 6-rdzeniowy chip Exynos 5 Hexa (grafika Mali-T624, 2 GB RAM-u). Z tyłu smartfona znajdzie się miejsce na 20 MP kamerę z ksenonowym fleszem oraz aż 10x zoomem optycznym. Z przodu jest za to 2 MP kamerka, a jako system służy tu Android 4.4.2 KitKat.

Jak urządzenie ma wyglądać i czy podobnie jak Galaxy S4 Zoom – będzie aż tak gabarytowo nieporęczne (z uwagi na wystający obiektyw)? Tego niestety na 100% nie możemy potwierdzić, jednak na nieoficjalnych fotografiach, które pojawiły się w sieci widać było raczej dużą zmianę w tej kwestii. Galaxy K zapowiada się więc na całkiem solidny, a co najważniejsze – poręczny sprzęt.