Dong-hoon Chang

Samsung Galaxy S5 zostanie pokazany już na MWC 2014

Samsung Galaxy S4 nie ma jeszcze roku, a wiele wskazuje na to, że koreański producent już w lutym, na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie, zaprezentuje swojego kolejnego flagowca, model Galaxy S5. Skąd w ogóle pomysł, że Koreańczycy właśnie wtedy pokażą S5?

Dong-hoon Chang

Dong-hoon Chang

Jak donosi koreański portal inews24 – Dong-hoon Chang, czyli szef działu Samsunga zajmującego się designem i jego strategią, potwierdził, że to właśnie w lutym na MWC 2014, zaprezentowany zostanie Galaxy S5. Niestety Chang, który to zdradził tą informacje nie podał nam na temat S5 niczego więcej. Z wcześniejszych plotek wiemy jedynie, że Galaxy S5 ma być smartfonem wyposażonym w 64-bitowy chipset Exynos oraz 5.25″ ekran AMOLED, którego rozdzielczość wyniesie aż 1440 x 2560 pikseli (QHD).

Czy słowa Dong-hoon Changa można brać na poważnie? Niestety nie możemy traktować ich jako pewnika. Nie raz okazywało się, że nawet czołowe osoby w wielkich korporacjach podczas udzielania swoich wypowiedzi mijały się z prawdą. Chang termin debiutu Galaxy S5 zdradził w momencie, gdy reporter, który przeprowadzał z nim wywiad po prostu go o to zapytał. Równie dobrze może się okazać, że SGS5 wcale nie zostanie pokazany na MWC. Samsung przecież od jakiegoś czasu preferuje własne, niezależne konferencje prasowe, dzięki którym skupia na nowym produkcie całą uwagę mediów (nie rozmywa się ona na kilkunastu innych urządzeniach, pokazanych podczas targów).

Mobile World Congress 2014 startuje już 24 lutego i to właśnie wtedy okaże się, czy Galaxy S5 faktycznie zostanie pokazany. A już w przyszłym tygodniu w Las Vegas zaczynają się targi Consumer Electronics Show 2014, gdzie Samsung oraz inni producenci również pokażą sporo nowego sprzętu. Jak więc widzicie jest na co czekać.