Samsung Galaxy Star Advance

Samsung Galaxy Star Advance – kolejny smartfon Koreańczyków

Nie upłynął nawet miesiąc od tego, jak Samsung zaprezentował smartfon Galaxy Star 2, a Koreańczycy już pokazali kolejne urządzenie z tej rodziny – model Galaxy Star Advance (SM-G350E).

Samsung Galaxy Star Advance

Według napływających informacji, Galaxy Star Advance pojawi się w indyjskich sklepach w ciągu kilku najbliższych dni, w cenie wynoszącej ok. 370 zł. Co prawda nikt jeszcze oficjalnie tego nie potwierdził, ale można domniemywać, że Samsung wprowadzi Galaxy Star Advance także na inne rynki.

Jaką specyfikację ma ten smartfon? Podobnie jak Star 2, Star Advance działa pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat oraz wspiera standard dual SIM. Po Galaxy Star Advance nie powinniśmy się spodziewać zbyt mocnej specyfikacji. Mimo wszystko w stosunku do Star 2, została ona nieco „wzmocniona”.

Pod maską znajduje się 4.3″ ekran WVGA, dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor (nie wiadomo, jaki siedzi tu chipset), 3 Mpix kamera z fleszem LED, 512 MB RAM, 4 GB pamięci na dane, slot na microSD, łączność HSPA oraz 1800 mAh bateria.

Samsung wypuszcza Galaxy Star Advance najprawdopodobniej po to, aby jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność w segmencie urządzeń z najniższej półki. Nie da się ukryć, że Koreańczycy wzięli sobie mocno do serca swoją nową strategię, której celem jest dosłownie zalanie rynku niezliczoną liczbą androidowych smartfonów. Czy takie postępowanie faktycznie pomoże gigantowi w utrzymaniu pozycji lidera? Może być z tym trudno tym bardziej, że na arenie low-end konkurencja jest przeogromna – począwszy od Motoroli, która radzi sobie tam bardzo dobrze, a skończywszy na chińskich produktach, wśród których można znaleźć naprawdę wiele ciekawego sprzętu.