Samsung-Galaxy-Tab-7-fragment

Samsung Galaxy Tab 7 już jesienią

W sieci pojawiła się plotka, która mówi, iż Samsung planuje wypuszczenie kolejnego tabletu – który poza ekranem, nie będzie się różnić od Galaxy S II.

Samsung Galaxy Tab 7

Cechą charakterystyczną smartfonu Galaxy S II – jest jego piękny ekran Super AMOLED Plus, moim zdaniem jest to obecnie najlepszy ekran na rynku urządzeń mobilnych. Niestety, według plotki – nowy tablet Samsunga nie będzie wyposażony w AMOLEDa, ale w 7-calowy ekran WSVGA IPS LCD – co uważam za wadę, chociaż nieznaczną. W pozostałych parametrach nowy Tab 7 nie różni się od Galaxy S II – mamy do dyspozycji dwurdzeniowy 1.2GHz procek z 1GB RAM (na chipie Exynos), 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartą microSD.

Ciężko sklasyfikować nowy tablet, gdyż podobno ma działać na systemie Android w wersji 2.3.4 Gingerbread, czyli nie na klasycznym tabletowym Honeycombie. Czy mamy więc do czynienia z tabletem, czy przerośniętą wersją smartfonu Galaxy S II? W każdym bądź razie Galaxy Tab 7 ma być oficjalnie zapowiedziany jesienią tego roku, czekamy z niecierpliwością.

Źródło: GSMArena