Galaxy-Tab-Active-1

Samsung Galaxy Tab Active – brzydki, ale wytrzymały

Samsung chciał najpewniej dać odetchnąć światu po interesujących środowych premierach Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge i Gear VR, by już następnego dnia zaatakować rynek mobilnych technologii kolejną ciekawostką – tabletem Galaxy Tab Active.

Galaxy-Tab-Active-1

Nie bez przyczyny urządzenie to wygląda jak wygląda – Galaxy Tab Active jest bowiem pierwszym kurzo i wodoodpornym tabletem Samsunga (urządzenie posiada certyfikat IP56). Samsung uparcie twierdzi także, że nie jest to model skierowany dla przeciętnych użytkowników, gdyż pozycjonuje je jako twór „biznesowy”. Ta właśnie „biznesowa” klientela może zatem pochwalić się możliwością zakupu wstrząsoodpornego urządzenia, który wedle zapewnień producenta może wytrzymać upadek nawet z wysokości 1,2 metra. Jak zdążyliście już zapewne zauważyć, wszystkie te zabezpieczenia nie czynią Galaxy Tab Active najładniejszym tabletem dostępnym na rynku.

Galaxy-Tab-Active-2

W co wyposażony został ów tablet? Przede wszystkim mamy w tym przypadku do czynienia z czterordzeniowym procesorem taktowanym z częstotliwością 1,2 GHz, otrzymującym wsparcie ze strony 1,5 GB pamięci RAM. Ponadto, zamontowano tutaj ośmiocalowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Amatorów fotografii zadowolić musi tylna kamerka o rozdzielczości 3.1 MPix z diodą doświetlającą oraz przednia o rozdzielczości 1.2 MPix. Samsung wyposażył Galaxy Tab Active w moduł łączności LTE oraz stylus o nazwie C-Pen. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji 16 GB pamięci wewnętrznej, naturalnie z możliwością rozszerzenia jej o karty microSD (do 64 GB).

Galaxy-Tab-Active-20-with-C-Pen-m

Energii tabletowi dostarczyć ma bateria o pojemności 4450 mAh – i tutaj kolejna ciekawostka – użytkownicy po zdjęciu tylnej klapki będą mogli ją wymienić. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat i ma wymiary 126,2 x 213,1 x 9,75 milimetrów oraz waży 393g. Niestety nie mamy żadnych informacji na temat dostępności Samsunga Galaxy Tab Active na półkach sklepowych, ani jego sugerowanej ceny.