Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800)

Samsung Galaxy Tab S 10.5 po raz pierwszy na zdjęciach

Wiemy już, że Samsung „knuje” kolejne tablety, wśród których znajdzie się m.in. Galaxy Tab S 10.5, czyli androidowy sprzęt z 10.5″ ekranem AMOLED. Dzisiaj w sieci pojawiły się pierwsze fotografie, na których widać to urządzenie.

Samsung Galaxy Tab S 10.5 - front

Specyfikacja tego nowego urządzenia, ma obejmować 10.5″ ekran AMOLED, którego rozdzielczość wyniesie aż 2560 x 1600 pikseli. Jako SoC siedzi tu podobno Exynos 5420, z 8-rdzeniowym procesorem. Jako system jest tu oczywiście Android 4.4 KitKat.

Wielbiciele fotografii znajdą tu 8 Mpix sensor, natomiast z przodu znalazło się miejsce na 2.1 Mpix kamerkę. Od strony łączności w tablecie zamontowano Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 LE, GPS/GLONASS oraz LTE i port podczerwieni IR.

Samsung Galaxy Tab S 10.5 - tył

Jak sami możecie zobaczyć, tył Galaxy Tab S 10.5 jest zrobiony identycznie, jak ten z Galaxy S5, więc ma kropkowaną, chropowatą powierzchnię.

Nie wiem jak wy, ale ja już po pierwszym zdjęciu widzę, że mamy tu do czynienia z ekranem AMOLED. Czerń wyświetlanego obrazu jest idealnie czarna (a nie szara, jak w większości matryc LCD), natomiast kolory bardzo, wręcz nienaturalnie żywe.

Kiedy Samsung pokaże swój nowy tablet oficjalnie? Tego w tej chwili niestety nie wiadomo. Jednak skoro urządzenie już „przecieka” do sieci (i to na dobrej jakości fotografiach), to może oznaczać, że jego premiera jest już naprawdę blisko. Fani tego typu urządzeń z pewnością mają na co czekać, bo Galaxy Tab S 10.5 zapowiada się na naprawdę interesujący sprzęt. Zresztą, wraz z nim zostanie najprawdopodobniej pokazany jego mniejszy wariant, Galaxy Tab S 8.4.

Aktualizacja (14.V.2014): Doczekaliśmy się nowych zdjęć, przedstawiających Samsunga Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800).

Fotografie pochodzą z amerykańskiego urzędu certyfikującego, FCC. Dzięki nim nie da się niestety poznać nowych szczegółów na temat tego sprzętu. Potwierdza się jedynie design, który będzie zbliżony do tego, znanego nam z Galaxy S5.