Samsung Galaxy Tab S

Samsung Galaxy Tab S 10.5 – pojawiły się zdjęcia i specyfikacja

Galaxy Tab S to nowa, niezaprezentowana jeszcze linia tabletów Samsunga, która oficjalnie ma zostać zaprezentowana już 12 czerwca. Jak pewnie się domyślacie, linia „S” ma oferować naprawdę mocarną specyfikację przy jednoczesnym zachowaniu ultracienkiej obudowy.

Samsung Galaxy Tab S

Dzisiaj, dzięki najnowszemu przeciekowi dotyczącemu Galaxy Tab S, możemy nareszcie zobaczyć, jak wygląda tablet Galaxy Tab S 10.5 i jakie ma funkcje. Na początku warto zauważyć, że Samsungowi udało się zainstalować wszystkie podzespoły tego sprzętu w cienką, 6.6 mm obudowę, ważącą zaledwie 465 gramów. Tekstura z tyłu tego tabletu wygląda zupełnie tak, jak ta znana nam ze smartfona Galaxy S5.

Z renderów dowiadujemy się także, że Galaxy Tab S pozwoli nam na synchronizację ze smartfonem Galaxy S, dzięki czemu będziemy mogli odbierać nasze połączenia za pomocą tabletu. Jeśli ktoś do nas zadzwoni, na ekranie tabletu pojawi się małe okienko informujące o dzwoniącym, za pomocą którego możemy odebrać połączenie.

Co ze specyfikacją? Ta z pewnością należy to ścisłej ekstraklasy. Jest tu ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 8-rdzeniowy chipset Exynos 5240, 3 GB RAM-u, 8 Mpix kamera główna oraz 2.1 Mpix kamerka do tzw. selfie. Na dane Samsung udostępni nam 32 GB pamięci oraz slot na kartę microSD. Całością zawiaduje Android 4.4.2 KitKat.

Samsung Galaxy Tab S do sprzedaży powinien trafić jeszcze w tym miesiącu. Cena nie jest jeszcze znana, ale z uwagi na jego parametry spodziewam się, że dość mocno przekroczy 3000 zł.