Samsung-galaxy-xcover-0

Samsung Galaxy Xcover – Android 2.3 w wodoodpornej obudowie

Samsung zaprezentował nowy smartfon oparty o system Android – który został wyposażony w wodoodporną obudowę.

Samsung Galaxy Xcover

Jeśli pracujesz np. na budowie, gdzie panuje bałagan, jest pełno kurzu i w dodatku martwisz się, że upuścisz telefon do betoniarki – a na dokładkę chcesz mieć przy sobie zawsze urządzonko z systemem Android, to masz wielki problem. Samsung idzie jednak z pomocą takim osobom jak Ty, gdyż właśnie zaprezentował smartfon o nazwie Galaxy Xcover, który posiada certyfikat IP67.

Co daje certyfikat IP67? Oznacza on, że urządzenie jest odporne na przypadkowe upuszczenia, potrafi znieść kurz, oraz 30 minut zanurzenia w metrowej wodzie (wodoszczelny). Jeśli chodzi zaś o specyfikację Xcover – został on wyposażony w 3.65-calowy ekran (pokryty odpornym na zarysowania, hartowanym szkłem), 3.2MP kamerę z fleszem LED i kamerę VGA do wideorozmów, Wi-Fi, GPS oraz HSDPA 7.2Mbps. Całość działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread. Jeśli chodzi o procesor – dostępny tu będzie jednordzeniowy CPU o prędkości 800 MHz wraz ze 150 MB pamięci wewnętrznej (można ją rozszerzyć kartą microSD).

Galaxy Xcover będzie dostępny w Niemczech już od października w cenie 250 euro (około 1025zł). Smartfon ma być bezpośrednią konkurencją dla pancernej Motoroli DEFY+, która też wkrótce zawita na europejski rynek. Niestety nie wiadomo, czy Xcover pojawi się gdzieś poza Niemcami – jeśli coś się na ten temat pojawi, na pewno o tym napiszę.

Źródło: SammyHub