Samsung Hennessy – rozłożony

Samsung Hennessy (W789) – androidowy smartfon „z klapką” zadebiutował (aktualizacja)

Samsung na swojej chińskiej stronie internetowej zaprezentował dzisiaj nowy smartfon, który swoją budową przypomina telefony komórkowe rodem z lat dziewięćdziesiątych. Samsung Hennessy, bo tak nazywa się urządzenie pojawiało się ostatnio dość często w różnego rodzaju przeciekach i plotkach, jednak jak się zaraz przekonacie ta słuchawka nie jest tak naprawdę żadną nowością.

Samsung Hennessy - rozłożony

Bliźniaczo podobny smartfon do Hennessy Samsung prezentował już w listopadzie zeszłego roku. Chodzi mi o SCH-W2013, którego reklamował sam Jackie Chan. Inne smartfony „z klapką”, które były prezentowane dużo wcześniej to np. Samsung Duos W689 (z bada OS) oraz Sharp Aquos Hybrid 007SH.

Samsung Hennessy - rozłożony

Jak prezentuje się specyfikacja Samsunga Hennessy? Tak naprawdę oprócz samej formy obudowy nie ma tu niczego interesującego. Urządzenie wyposażono w dwa 3.3″ ekrany dotykowe o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, 1.2GHz czterordzeniowy CPU oraz system Android 4.1 Jelly Bean.

Samsung Hennessy - front

Hennessy W789 ma także 5MP kamerę główną z fleszem LED, 1,500mAh baterię, slot na microSD oraz wsparcie dla dual SIM (GSM i CDMA). Oczywiście sprzęt dysponuje także odbiornikiem GPS, łącznością Bluetooth, a także Wi-Fi.

Samsung Hennessy - tył

Co z dostępnością? Jak się pewnie domyślacie Hennessy jako pierwsi dostaną Chińczycy. Niestety nie wiadomo, czy Samsung planuje także globalną dystrybucję tego urządzenia w co szczerze mówiąc bardzo wątpię. Jeśli chodzi o cenę, to póki co nie została podana.

Aktualizacja: Jeden z chińskich sklepów już wstawił do swojej oferty model Hennessy. Niestety cena za ten smartfon jest delikatnie mówiąc – wysoka. Jeśli jakiś Chińczyk zdecyduje się na zakup tego urządzenia, będzie musiał zapłacić 4999 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 2560 zł. Pamiętajmy jednak, że w Chinach ceny za tego typu sprzęt są dużo niższe, niż np. u nas. Już widzę debiut tego smartfona w Polsce i cenę grubo powyżej 3000 zł.

Źródło: Engadget