Samsung ISOCELL – sensor CMOS, który ma wspierać aparat w Galaxy S5?
Samsung ISOCELL to najnowszy, zaprezentowany przez Koreańczyków sensor, który ma stanowić podstawę przy produkcji przyszłych smartfonów i tabletów tego producenta. Czy dzięki niemu smartfonowe zdjęcia znowu czeka rewolucja?
Nie da się ukryć, że producenci współczesnych smartfonów bardzo dużą wagę przykładają do ich aparatów. O ile do niedawna ta kwestia była dość mocno „olewana”, tak teraz jest zupełnie inaczej a producenci prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowych rozwiązań fotograficznych. Samsung, która stara się być liderem praktycznie na każdym froncie – zaprezentował ISOCELL, czyli sensor CMOS, który ma być konkurencją m.in. dla BSI produkowanego przez Sony.
Według Samsunga, dzięki zastosowaniu lepszej kontroli przechwytywania elektronów – zdjęcia wykonane za pomocą ISOCELL mają się cechować jeszcze lepszym odwzorowaniem kolorów.
ISOCELL umożliwi wykonywanie dużo lepszej jakości zdjęć, jednak bez konieczności powiększania gabarytów sensora. Dzięki temu rozmiary smartfonów / tabletów pozostaną bez zmian, jednak za ich pomocą będziemy mgli wykonywać dużo lepsze fotografie. Przykładowe zdjęcie wykonane za pomocą ISOCELL możecie zobaczyć powyżej. Samsung rezultaty porównał z sensorem BSI, dzięki czemu możemy zobaczyć, że samsungowe rozwiązanie (teoretycznie) faktycznie działa.
Pierwszy samsungowy chip obrazu, który wykorzystuje technologię ISOCELL, został oznaczony kodem S5K4H5YB i ma rozdzielczość 8MP (jego pojedyncze piksele mają wielkość 1.12µ). W tej chwili próbne egzemplarze są testowane przez klientów Samsunga, a ich masowa produkcja ruszy w czwartym kwartale 2013. Sam jestem ciekaw, czy Samsung będzie w stanie wyprzeć z rynku produkty Sony? Bo przecież na chwilę obecną większość producentów (jak np. Apple) – korzysta właśnie z sensorów japońskiego producenta.
Źródło: Samsung
Podobne Artykuły