Samsung – ewolucja ekranów

Samsung jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć masową produkcję 5″ ekranów 1080p

Według zaufanych źródeł, cytowanych przez koreański portal DDaily – Samsung pod koniec lutego rozpocznie masową produkcję 5-calowych wyświetlaczy Full HD.

Samsung - ewolucja ekranów

Pierwsze partie tych wyświetlaczy mają być dostępne już na początku marca. Ta wiadomość doskonale pokrywa się z ostatnimi plotkami, według których koreański producent zaprezentuje Galaxy S IV (który w takowy ekran ma być wyposażony) już 15 marca, a jego sprzedaż ruszy w kwietniu.

Matryca AMOLED FHD Samsunga ma mieć zagęszczenie pikseli, rzędu 440 ppi (pikseli na cal długości). Co ważne, do produkcji nowych wyświetlaczy koreański producent użyje zmodyfikowanej technologii FMM (Fine Metal Mask). FMM może co prawda sugerować, że w nowym ekranie będziemy mieli do czynienia z technologią PenTile, jednak zagęszczenie pikseli absolutnie temu przeczy.

Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo ubolewam, że Samsung nie zademonstruje Galaxy S IV z 5″ ekranem AMOLED Full HD na targach MWC (jak to było w przypadku Galaxy S II). Koreański gigant, zapewne ze względów marketingowych (podobnie, jak to robi Apple) postanowił organizować osobne konferencje, specjalnie dedykowane tego typu wydarzeniom. Szczerze mówiąc dziwię się, że Samsung nie prezentuje smartfonów flagowej serii S pod koniec roku. To przecież właśnie wtedy święta skłaniają konsumentów do szaleńczych zakupów, co zapewne miałoby niebagatelne znaczenie dla poziomu sprzedaży smartfonów Koreańczyków.

Źródło: DDaily


  • Nazir

    Teraz będą golić jeleni na nowy smartfon z większym ekranem HD zamiast aktualizować android i dbać o prestiż modelu Galaxy S