Samsung Galaxy tab 7.7

Samsung jeszcze w tym roku zaprezentuje tablet z 8″ ekranem Full HD AMOLED

Samsung swój pierwszy tablet, wyposażony w 7.7-calowy ekran AMOLED model Galaxy Tab 7.7, zaprezentował ponad rok temu. Czy w tym roku doczekamy się jego następcy, wyposażonego w 8-calową matrycę Full HD AMOLED?

Samsung Galaxy tab 7.7

Wszystko na to wskazuje, niestety poza tym, że urządzenie ma mieć 8-calowy ekran AMOLED Full HD (1920 x 1200 pikseli), nic więcej o nim nie wiadomo. Według spekulacji, tablet zostanie oficjalnie zaprezentowany na wrześniowych targach IFA, które tradycyjnie odbędą się w Berlinie. Zważywszy jednak na fakt, że wielkim wydarzeniem IFA 2013, będzie prawdopodobnie premiera Galaxy Note III, to całkiem możliwe, że 8-calowy następca Galaxy Taba  7.7, zostanie pokazany przed lub po tych targach.

Niestety, oprócz dobrej wiadomości, mam też i złą. Wcześniejsze plotki, mówiące o 10.1 lub nawet 11.4-calowym tablecie Samsunga z ekranem AMOLED, stały się nieaktualne. Koreański producent ma podobno spore problemy z produkcją tak dużych ekranów AMOLED, o wysokiej rozdzielczości. Możemy się więc spodziewać, że premiera tych urządzeń zostanie mocno opóźniona – na koniec tego, lub początek przyszłego roku.

Źródło: PhoneArena, SamMobile