Apple vs Samsung

Samsung królem smartfonów

Badania firmy analitycznej IDC za Q3 2011 potwierdzają, iż koreański producent, firma Samsung – wyprzedziła Apple i jest największym producentem smartfonów na świecie.

Apple vs Samsung

Z raportu IDC wynika, że 20%t wszystkich smartfonów na świecie – nosi logo Samsunga. Jest to ogromny przeskok w stosunku do roku poprzedniego, gdyż Samsung zyskał w tym względzie aż 8.8%. Na drugim miejscu znajduje się obecnie Apple, 15% smartfonów zostało wyprodukowanych przez firmę z Cupertino (spadek o 3% w porównaniu z rokiem poprzednim). Najgorzej niestety pod tym względem wypadła Nokia, która co prawda dzierży trzecie miejsce, mając 14% rynku smartfonów – jednak w zeszłym roku był to wynik 28%, spadek jest więc ogromny. Czwarte miejsce zajmuje HTC, które „trzyma” 11% rynku smartfonów (w zeszłym roku było to 7.1%).

Według firmy IDC – Samsungowi będzie ciężko utrzymać miejsce lidera. Nokia właśnie zaczyna wypuszczać smartfony z WP7, a Apple obniża ceny starych modeli – co zdecydowanie wpłynie na sprzedaż. Ciekawe, jak te wyniki będą wyglądać po czwartym kwartale 2011?

Źródło: GSMArena