Corning Gorilla Glass

Samsung kupuje udziały w Corning, firmie produkującej Gorilla Glass

Corning, czyli producent dobrze nam znanego szkła chroniącego ekrany tabletów i smartfonów Gorilla Glass, poinformował, że Samsung zakupił 7.4% pakiet udziałów firmy. To już nie pierwsza inwestycja Samsunga w Corning. Na początku roku firmy wspólnie stworzyły spółkę joint venture o nazwie Samsung Corning Precision Materials (SCP).

Corning Gorilla Glass

Cała transakcja o której informuje Corning jest dość skomplikowana, jednak jej efektem jest kupienie przez Samsunga 7.4% pakietu udziałów spółki. Corning jednocześnie wykupi wszystkie udziały Samsunga w Samsung Corning Precision Materials (SCP), więc joint venture przestanie istnieć.

Corning to firma, której akcje ciągle szybują do góry, osiągając rekordowe poziomy wartości. Nie ma się jednak temu co dziwić, bo przecież szkiełek Gorilla Glass używa już chyba większość producentów tabletów i smartfonów. Nawet Apple, które słynie z markowanych przez siebie rozwiązań – w zaprezentowanych wczoraj dwóch produktach używa szkieł Gorilla Glass 3. Wygląda więc na to, że Samsung inwestując w Corning zapewnia sobie świetną, długoterminową inwestycję i tym samym powiększa dominację na rynku. Kolejnym krokiem firmy Corning będzie giętkie szkło Willow Glass, które zostanie użyte w sprzętach z elastycznymi ekranami.

Jak giełda zareagowała na transakcję z Samsungiem? Akcje Corning w mgnieniu oka poszybowały o 30% w górę. Wygląda więc na to, że inwestorzy bardzo dobrze oceniają tę współpracę. Corning dzięki niej nie tylko uzyska wsparcie finansowe, ale także dostanie dostęp do zaplecza technologicznego koreańskiego giganta, co wpłynie na dalsze ulepszanie szkieł Gorilla i Willow Glass.

Źródło