Pantech Vega Iron

Samsung kupuje udziały w firmie Pantech

Samsung kupił właśnie 10% pakiet akcji koreańskiego producenta smartfonów, firmy Pantech. Powody tej decyzji nie są do końca jasne, można się jednak domyślać, że Samsungowi chodzi o lepszy dostęp do patentów.

pantech - logo

Samsung, kupując 10% akcji, stał się jednym z największych udziałowców w Pantech (zaraz po Qualcomm oraz Development Bank). Warto dodać, że Pantech to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów smartfonów w Korei. Takie produkty, jak Vega Racer (pierwszy smartfon z dwurdzeniowym Snapdragonem), 5-calowy phablet Vega N5, Vega LTE (pierwsze urządzenie z rozpoznawaniem gestów), czy też Vega Racer 2 (pierwszy smartfon z ceramiczną obudową), podczas swoich premier zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nie ma się więc co dziwić, że Samsung w innowacyjności Pantech widzi niezły biznes, dlatego podkupuje firmę.

W tym roku Pantech zaprezentował już smartfon Vega Iron, który oprócz metalowej obudowy, posiada wokół ekranu zaledwie 2.4 mm ramkę. To póki co rekordowy wynik wśród smartfonów, a urządzenie wygląda przez to doskonale.

Przypominam, że Samsung w tym roku zainwestował także 110 milionów $ w Sharp, ostrząc sobie zęby na superekrany IGZO tego producenta.

Mam nadzieję, że Sammy kupując udziały w Pantech, zacznie się trochę od tego producenta uczyć, m.in. jak powinien wyglądać fajny, smartfonowy design, czego Samsungowi chyba w tej chwili najbardziej brakuje. Nikt już chyba nie chce, aby Galaxy S5 wyglądał podobnie do Galaxy S III i Galaxy S4.

Źródło: YonhapNews