DRAMeXchange – udział producentów w rynku Q1 2013

Samsung ma nadal 30% udział w rynku smartfonów, Apple coraz słabsze

Według najnowszego raportu firmy analitycznej DRAMeXchange, Samsung w Q1 2013 utrzymał 30% udział w rynku smartfonów. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o Apple.

Samsung mobile - logo

Firma z Cupertino jeszcze w pierwszym kwartale zeszłego roku dzierżyła 18.8% rynku. Niestety, w Q1 2013 udział ten spadł, do 15.3%.

Nokia, HTC i inne firmy również zmniejszyły swoje rynkowe udziały. Nokia spadła o 0.9%, natomiast HTC o 0.4%. Sony i Lenovo należą do nielicznych producentów, których „kawałek rynkowego tortu” zwiększył się. Sony z 3.5% urosło do „zastraszających” 3.8%, natomiast Lenovo z 3.3% w 2012 do 3.9% w 2013.

DRAMeXchange - udział producentów w rynku Q1 2013

Jak więc widzicie, Samsung, chociaż nadal ma pozycję lidera, to i tak przestał zyskiwać. Apple wcale nie traci na jego rzecz swoich udziałów, jest to raczej wywołane przez innych, głównie chińskich producentów oraz spadający popyt na sprzęt z „Jabłuszkiem”. Pamiętajcie oczywiście, że ta sytuacja na pewno się zmieni, gdy Apple zaprezentuje swój nowy smartfon. Co prawda nie ma co liczyć nawet na dogonienie Samsunga, ale chociaż na odrobienie strat i powrócenie do poziomów z zeszłego roku.

Źródło: DRAMeXchange