Samsung – logo

Samsung najeżdża Dolinę Krzemową i niedaleko siedziby Google otwiera centrum R&D

Czy Google powinno mieć powody do zmartwień? Samsung właśnie oznajmił, że w Dolinie Krzemowej otwiera swoje centrum badań i rozwoju, tuż pod nosem Google.

Samsung - centrum R&D w Dolinie Krzemowej

Samsung – centrum R&D w Dolinie Krzemowej

Poziom sprzedaży Samsunga oscyluje wokół kosmicznej wartości 187 miliardów $. Tego koreańskiego giganta stać na to, aby w najbardziej elitarnym z elitarnych miejsc, postawić sobie swoje własne centrum badań i rozwoju (R&D). Cały kampus Samsunga w Mountain View ma prawie 3.5 hektara powierzchni i mieszczą się w nim dwa szcześciokondygnacyjne budynki biurowe.

„Nasze nowe centrum R&D zapewni niesamowite warunki dla wsparcia naszych planów, dotyczących strategicznego wzrostu. Centrum pomoże też przyciągnąć nowych, świetnych pracowników. Ta ekspansja, wraz z nowym kampusem w San Jose wzmocni zaangażowanie Samsunga w dolinie.” – Daniel Eum, szef amerykańskiego oddziału Samsunga ds. badań.

Nie da się ukryć, że tworzenie centrum badań i rozwoju w tak renomowanym miejscu jak Dolina Krzemowa – będzie kosztować Samsunga naprawdę grube pieniądze. Wygląda jednak na to, że Koreańczycy wietrzą w tym swój interes. W dolinie działa cała masa firm technologicznych, których pracownicy będą dla Samsunga stanowić cenną zdobycz. Mam nadzieję, że nowe centrum w jakiś sposób przyczyni się do dalszego rozwoju smartfonów i tabletów tego producenta. Może Samsung nareszcie udoskonali nielubianą przez wiele osób nakładkę TouchWiz? Ciekawe, czy wprowadzenie się Samsunga do Doliny Krzemowej będzie mieć jakiś wpływ na jego relacje z Google.

Źródło