Samsung-Nexus-10-instrukcja-przeciek-0

Samsung Nexus 10 – wyciekła instrukcja obsługi

Koreański portal Seeko, ujawnił zdjęcia, przedstawiające instrukcję obsługi do tabletu Samsung Nexus 10. Czego możemy się z niej dowiedzieć?

Samsung Nexus 10 - instrukcja

Według najnowszych plotek, producentem 10-calowego tabletu Google, będzie Samsung (co zresztą potwierdza niniejsza instrukcja). Urządzenie ma zostać zaprezentowane w najbliższy poniedziałek, wraz z googlowskim smartfonem LG Nexus 4. Do tej pory na temat Nexus 10 wiedzieliśmy tylko tyle, iż ma mieć 10-calowy ekran o zawrotnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (299 ppi). Skrócona instrukcja obsługi Nexus 10, którą możecie oglądać na zdjęciach, zdradza kilka, nowych szczegółów. Dowiadujemy się z niej m.in., że Nexus 10 swoją budową, znacznie odbiega od Nexusa 7. Brzegi niezaprezentowanego jeszcze tabletu mają (w przeciwieństwie do prostego designu Nexus 7) dziwny, wybrzuszony kształt.

Na rysunkach możemy także zobaczyć, że Nexus 10 w przeciwieństwie do swojego mniejszego brata, ma kamerę z tyłu obudowy. Spód tabletu mieści też logo Samsunga, co definitywnie potwierdza, iż jego wytwórcą będzie właśnie ten, koreański producent.

Samsung Nexus 10 - instrukcja

Nexus 10 będzie oczywiście bezpośrednim konkurentem zaprezentowanego we wtorek, Apple iPada 4. Jeśli Google, wraz z Samsungiem ustalą cenę Nexus 10 na przyzwoitym poziomie, to ma on szansę przyciągnąć do siebie całkiem sporą rzeszę klientów – i to nawet tych, którzy do tej pory preferowali produkty z „jabłuszkiem” na obudowie. Według mnie, największą wadą większości obecnych tabletów z Androidem, jest ich słaby ekran o nieporównywalnie gorszej rozdzielczości, w stosunku do produktów Apple. Jeśli rozdzielczość Nexus 10 (2560 x 1600) potwierdzi się, będzie to kolejny, ogromny plus przemawiający właśnie za tym urządzeniem.

Źródło: Pocketnow, Seeko