samsung – logo

Samsung Nexus Prime tylko z ekranem WVGA?

W sieci pojawiły się dane User Agent Profile (UAProf) Samsunga Nexus Prime, które informują, że następna odsłona Nexusa – będzie wyposażona w ekran o rozdzielczości zaledwie WVGA (480×800).

Samsung

Przypominam, że Samsung nie tak dawno temu, niechcący (lub celowo) przyznał się, że będzie producentem Google Nexus Prime. Dzisiaj pojawił się profil UAProf tego modelu, który wiele osób zmartwił – gdyż pokazuje, że Prime będzie wyposażony w ekran o marnej rozdzielczości WVGA. Wszyscy natomiast oczekują, iż nowy Nexus będzie wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD (720×1280 pikseli).

Wygląda jednak na to, że Samsung celowo sfałszował te dane, aby smartfonowi fanatycy, tacy jak np. ja – nie dowiedzieli się wszystkiego od razu, tylko poczekali na oficjalną zapowiedź. Co na to wskazuje? W profilu UAProf widnieje także maksymalna rozdzielczość zdjęcia wiadomości MMS, która w tym przypadku wynosi 1200×1600 – co ciekawe, ten parametr określa też maksymalną rozdzielczość, z jaką smartfon może zrobić zdjęcie. Czy wierzycie, że Nexus Prime będzie potrafił pstryknąć zdjęcie o rozdzielczości zaledwie 1200×1600 pikseli? Bo ja nie.

Potwierdziły się natomiast inne przypuszczenia na temat nowego Nexusa, gdyż według UAProf – będzie on wyposażony w procesor ARM11 (który jest zawarty w architekturze układu OMAP 4460), a wcześniejsze przecieki mówiły właśnie o takim chipie. Dociekliwych – zapraszam do linku źródłowego, gdzie sami możecie przejrzeć plik UAProf.

Źródło: Samsung