Apple vs Samsung

Samsung: nie będzie żadnej ugody patentowej z Apple

JK Shin, czyli szef mobilnego oddziału koreańskiego producenta, Samsung Mobile – oświadczył, że nie będzie żadnej umowy patentowej z Apple.

Apple vs Samsung

JK Shin wydał oświadczenie, w związku z weekendową umową między HTC i Apple, która została zawarta na 10 lat i zakłada, że firmy na polu patentów – nie będą sobie wchodzić w drogę. Według niepotwierdzonych informacji, HTC w ugodzie z Apple zobowiązało się zapłacić za nietykalność aż 276 milionów dolarów.

Szef Samsung Mobile odpowiedział na to krótko: „na tej płaszczyźnie nie mamy zamiaru negocjować„. Co to oznacza dla tych dwóch firm? Możemy się niestety spodziewać kolejnych pozwów sądowych ze strony Samsunga i Apple. Najwyraźniej te dwie firmy mają zamiar nadal utrzymywać rzeszę prawników i „zbroić się” przeciwko sobie. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić Koreańczykom, że są tak niechętni w stosunku do amerykańskiego giganta. Sądy w USA już nie raz pokazały, że patriotyzm jest dla nich najważniejszy, co skutecznie przekładają na zwycięstwa Apple. Amerykański Urząd Patentowy zatwierdza praktycznie wszystkie patenty Apple, a chyba najbardziej kuriozalnym przykładem z ostatniego czasu, jest opatentowanie przez Cupertino prostokąta z zaokrąglonymi rogami.

Niestety, obydwie firmy, zamiast skupić się na tworzeniu innowacji – walczą między sobą na ławach sądowych. Według mnie walka będzie trwać tak długo, aż któraś ze stron nie zbankrutuje (jednak do tego droga jest bardzo długa – zarówno jeśli chodzi o Apple, jak i Samsunga).

Źródło: AndroidAuthority