samsung – logo

Samsung nie ma obecnie w planach smartfonów z ekranami 3D

Jeśli myślałeś, że Samsung wkrótce pójdzie w ślady LG i wypuści smartfon z ekranem 3D – to się grubo mylisz.

samsung

Dr WP Hong, prezes Samsung Mobile w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu PocketLint oświadczył, że jest jeszcze za wcześnie na wprowadzanie smartfonów z ekranami 3D. Według niego największym problemem jest brak kontentu (np. programów) na urządzenia z takimi ekranami. Czy prezes Samsung Mobile ma rację?

Istotnie, nie ma wielu aplikacji, które potrafią rozwinąć skrzydła na ekranie 3D. Wiem, że jedną z nich jest chyba wszystkim znana gra – Angry Birds w wersji 3D. Prócz tego nie słyszałem, aby jakieś studio pracowało nad aplikacjami wykorzystującymi technologię 3D. Użytkownicy osławionego już dziś LG Optimus 3D mogą (prócz grania w grę Angry Birds 3D) nagrywać i oglądać wideo w trybie 3D, oraz podziwiać piękne menu telefonu, tez w trybie 3D.

Mimo wszystko uważam, że Hong nie ma racji. Wystarczy spojrzeć, jaki rozgłos przyniosło firmie LG wydanie pierwszego smartfonu z ekranem 3D. To, że nie ma obecnie programów na ten ekran nie wyklucza przecież LG Optimus 3D z normalnego użytkowania aplikacji 2D – a nowe programy dla trybu 3D to kwestia czasu. Zresztą – filmy robione trybem 3D wyglądają pięknie, obraz „wychodzi” na nas z ekranu, menu telefonu w trybie 3D wygląda zachwycająco – i potwierdza to każda osoba, która ma możliwość choć chwilę obcować z LG Optimus 3D. Czy to mało?

Źródło: pocketnow.com