Samsung Youm – prototyp

Samsung nie wypuści w tym roku urządzeń z giętkimi ekranami OLED?

Komercjalizacja samsungowych, elastycznych ekranów OLED, najprawdopodobniej została odłożona w czasie. Wszystko przez problemy z technologią hermetyzacji.

Samsung Youm - prototyp

Samsung w 2011 roku zaadoptował na swoje potrzeby technologię hermetyzacji, Vitex System. Niestety okazuje się, że Vitex System, którego Koreańczycy chcieli używać do produkcji elastycznych ekranów, jest za mało wydajny i nie zapewnia dostatecznie krótkiego czasu wytwarzania takich wyświetlaczy. Koreański gigant już rozpoczął poszukiwania, których efektem ma być znalezienie odpowiedniej metody, pozwalającej wdrożyć masową produkcję elastycznych OLED’ów. Co na ten temat mają do powiedzenia przedstawiciele Samsung Display?

Zebraliśmy doświadczenie w tej dziedzinie, dokonał się również postęp w technologii hermetyzacji. Stworzyliśmy nową technologię, która skróci proces hermetyzacji, do mniej, niż 2 minut, przy użyciu Vitex System.

Co ciekawe, Samsung wspomina o elastycznych ekranach na kilka dni po tym, jak pojawiła się informacja, że to LG wypuści pierwsze urządzenia z giętkimi wyświetlaczami. Która firma okaże się szybsza, Samsung czy LG? To niestety trudno ocenić. Jakoś jednak trudno mi uwierzyć, że jeszcze w tym roku w sklepach zobaczymy smartfony z takimi ekranami. Z drugiej jednak strony wszystko jest możliwe, przecież Samsung już jakiś czas temu pokazał prototypowe urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami YOUM.

Źródło: VR-zone