SamsungGalaxySekran

Samsung nie wyrabia się z produkcją ekranów SAMOLED – jest aż tak źle?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Samsung nie jest w stanie dostarczyć ekranów SAMOLED dla innych producentów smartfonów (np. HTC), bo nie wyrabia się z ich produkcją, ale czy może być jeszcze gorzej?

Samsung Galaxy S - ekran

Model HTC Desire HD miałby ekran SAMOLED (a ma SLCD), gdyby nie gigantyczne zapotrzebowanie na te ekrany, przy niewielkiej ilości fabryk, które je produkują. Samsung po prostu nie wyrabia się z ich produkcją, dlatego skąpi je dla innych producentów smartfonów – ale czy tych ekranów może też zabraknąć dla samego Samsunga?

Wydaje się, że taka sytuacja może mieć miejsce już teraz. Niedawno pisałem o plotce, jakoby Nexus S sprzedawany w Rosji miał zamiast ekranu SAMOLED – ekran SLCD. Teraz pojawiły się pogłoski, iż Samsung ma zamiar wypuścić nową (starą) wersję modelu Galaxy S oznaczonego symbolem GT-i9003, który od GT-i9000 różniłby się jedynie tym, że zamiast zamontowanego ekranu SAMOLED ma ekran SLCD.

Jeśli plotka okaże się prawdą – może to oznaczać, że wkrótce zabraknie Galaxy S GT-i9000 z ekranem SAMOLED, a zostaną jedynie te z ekranami SLCD. Swoją drogą jednym z koronnych argumentów przemawiających za Samsungiem Galaxy S, jest jego świetny ekran SAMOLED – więc Galaxy S po zmianie ekranu na SLCD nie będzie już według mnie aż tak świetny, jak poprzednio.

Miejmy nadzieję, że te problemy nie będą dotyczyć następcy Galaxy S – Galaxy S 2, który ma już posiadać udoskonalony ekran SAMOLED Plus.

Źródło: pocketnow.com