samsung – logo

Samsung numerem jeden w Europie, Nokia w defensywie

Firma IDC podała statystyki, dotyczące europejskiego rynku telefonów komórkowych. Okazuje się, że Samsung przejął pałeczkę pierwszeństwa od Nokii.

Samsung - logo

Samsung jest obecnie najlepiej sprzedającym się producentem telefonów komórkowych w Europie. W pierwszym kwartale 2011 roku koreański gigant dzierżył aż 29.3% europejskiego runku, podczas, gdy Nokia 27.9%. Przejęcie pierwszego miejsca przez Samsunga – nie jest raczej zasługą wzrostu sprzedaży koreańskich telefonów, ale dużym spadkiem sprzedaży Nokii. Samsung w pierwszym kwartale zeszłego roku miał 29.1% udziału w europejskim rynku (czyli w tym roku wzrósł zaledwie o 0.2%), natomiast Nokia w pierwszym kwartale zeszłego roku miała 32.7% rynku (w tym roku spadła aż o 3.4%).

Co ciekawe – według danych firmy IDC – smartfony obecnie stanowią aż 47% ogółu rynku telefonów komórkowych w Europie. Jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne – to pierwszeństwo w Europie ma Android (36%), na drugim miejscu jest iOS firmy Apple (21%), a na trzecim wisi Nokia (20%). Co ciekawe – w rankingu nie ma mowy o systemie Windows Phone 7, co potwierdza wcześniejsze doniesienia, o kiepskiej sprzedaży systemu Microsoftu.

Źródło: Telegraph, Eurodroid