TIZEN Indonesia Samsung Developer Conference 2013 San Fransisco

Samsung oficjalnie wystartuje z systemem Tizen na konferencji programistycznej w październiku

Samsung Developers Conference, czyli konferencja programistyczna organizowana przez Samsunga – została zaplanowana na dni między 27 a 29 października. Koreański producent już rozpoczął rozsyłać zaproszenia z których jasno wynika, że to właśnie wtedy oficjalnie zademonstrowany zostanie Tizen OS.

TIZEN Indonesia Samsung Developer Conference 2013 San Fransisco

Zaproszenie na Samsung Developers Conference możecie oglądać powyżej. Widzimy na nim, że rejestracje na wydarzenie trwają już od 26 kwietnia a do kupienia było 1000 wejściówek po 299$ każda. Według Tizen Indonesia cała konferencja będzie (co zrozumiałe) skupiona głównie na nowym systemie Samsunga. Programiści będą się wtedy mogli zaznajomić z Tizenem, poznać jego możliwości i samsungową wizję tego OS’a. Całkiem możliwe, że podczas imprezy zobaczymy także pierwszy smartfon z Tizen OS (być może będzie nim deweloperski SM-Z9005, o którym pisałem dwa dni temu).

Wszystko wskazuje na to, że Samsung faktycznie chce powoli odchodzić od systemu Android na rzecz Tizena. Oczywiście jeśli to się stanie, będzie to zapewne bardzo powolny proces, wymagający kilku lat wytężonej pracy. Przecież obecnie o atrakcyjności danego OS świadczy głównie ilość i użyteczność dostępnych na niego aplikacji, z czym jak wiemy bywa różnie. Samsung chcąc korzystać z Tizen będzie musiał zmotywować firmy programistyczne do tego, aby tworzyły coraz więcej appek na ten system i sukcesywnie zmniejszali przepaść między Tizen a iOS’em i Androidem. Czy to się uda? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: SamMobile