Samsung – 13MP kamera OIS

Samsung opracował nową 13MP kamerę do smartfonów

Optyczna stabilizacja obrazu to coś, co jeszcze do niedawna było wyłącznie domeną aparatów kompaktowych i lustrzanek cyfrowych. Dzięki postępowi technologii OIS wkracza także do kamer smartfonów. Samsung, który nie chce być gorszy od konkurencji – również zaprezentował swój własny sensor z OIS.

Samsung - 13MP kamera OIS

Optyczna stabilizacja obrazu to w świecie smartfonów niestety nadal rzadkość. W tej chwili dysponują nią takie modele, jak Lumia 1020, HTC One oraz LG G2. Wiadomo również, że w OIS będzie wyposażony także Nexus 5.

Nowy, 13MP sensor Samsunga idzie o krok dalej, gdyż będzie oferował korektę błędu kąta aż do 1.5° (współczesne kamery dokonują korekcji w skali jedynie 0.7°). Dodatkowo nowy, 13MP sensor jest aż 8-krotnie jaśniejszy, niż obecnie stosowane przez samsunga czujniki.

Co nowy sensor zaoferuje przeciętnemu użytkownikowi? Przede wszystkim dzięki niemu robienie zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych stanie się jeszcze prostsze. Udoskonalony kąt korekcji obrazu oraz zwiększona jasność sensora sprawią, że fotografię będą mniej rozmazane i bogatsze w szczegóły.

Samsung rozpocznie masową produkcję nowego sensora na początku przyszłego roku. Możemy być pewni, że przyszłoroczne, topowe smartfony Koreańczyków, jak Galaxy S5 i Galaxy Note 4 – będą wyposażone w nowy 13MP układ. Całe szczęście Samsung będzie sprzedawać swoje rozwiązanie także zewnętrznym firmom, przez co niekoniecznie będziemy musieli posiadać urządzenie Galaxy, aby cieszyć się z dobrodziejstw tej technologii.

Źródło: Samsung


  • Jurek

    Kamera 13 megapikselowa to chyba nie aż taka rewelacja…

    • http://smartfan.pl Noob

      Pamiętaj, że megapiksele to naprawdę mało ważny aspekt kamery. Ważniejsze są inne elementy, jak jasność obiektywu i sensora oraz stabilizacja obrazu.