samsung – logo

Samsung opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał 2011

Samsung osiągnął dość dobre wyniki finansowe w drugim kwartale 2011 roku – głównie za sprawą swojego mobilnego oddziału.

Samsung

Zysk mobilnego oddziału Samsunga (odpowiedzialnego za sprzedaż smartfonów, telefonów i usług telekomunikacyjnych) w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego – wzrósł aż o 45%, a jego zysk operacyjny – wyniósł 1.58 miliarda $. Samsung dostarczył także 10% więcej urządzeń, niż w Q2 roku ubiegłego – głównie za sprawą swojego flagowego smartfona, Galaxy S II. Wzrosła również średnia cena urządzeń Samsunga – o 10%. Firma niestety nie podała konkretnych liczb, dotyczących ilości sprzedaży smartfonów.

Jakie plany na przyszłość ma mobilny departament Samsunga? Firma chce odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na tablety, wypuszczając bogate portfolio urządzeń GALAXY Tab.

Jeśli chodzi o całą firmę Samsung (nie tylko o jej mobilny oddział) – to jej sprzedaż wzrosła o 4%, niestety zysk operacyjny spadł o 18%. Samsung za tę sytuację obwinia głównie spadające ceny wyświetlaczy LCD i słaby popyt na pamięci.

Źródło: Samsung