samsung – logo

Samsung opublikował wyniki finansowe za Q3 – mobilny departament firmy pobił kolejne rekordy

Samsung opublikował swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku, oddział mobilny firmy bije rekordy, chociaż ogólne zyski spadły.

Samsung

Zacznijmy od najlepszych wiadomości. Samsung stał się producentem numer jeden, jeśli chodzi o smartfony – wyprzedzając tym samym Apple. Koreański producent sprzedał 27.8 milionów smartfonów przez ostatnie trzy miesiące. Apple w tym samym czasie sprzedał 17.1 miliona smartfonów.

Przychody departamentu mobilnego Samsung wyniosły w Q3 aż $13.5 miliarda, jest to 39% wzrost w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego i 23% wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału. Według Samsunga – czwarty kwartał 2011 będzie jeszcze lepszy, niż trzeci, a to ze względu na zbliżające się święta. Koreański gigant twierdzi, że w Q4 najlepiej będą się sprzedawać modele Galaxy NoteGalaxy Nexus, oraz Omnia W.

Niestety, Samsung jako całość zanotował nieco gorsze wyniki, niż w poprzednich okresach. Firma sprzedała co prawda o 3% więcej swoich produktów, w porównaniu do Q3 2010, niestety wzrost sprzedaży nie przełożył się na wzrost przychodów, gdyż zysk operacyjny spadł o 23%.

Źródło: Samsung, GSMArena