Samsung – Logo

Samsung planuje porzucenie systemu Android?

W sieci pojawiła się plotka, podobno z wiarygodnego źródła, według której Samsung ma w planach porzucenie platformy Android.

Samsung

Według plotki Samsung planuje swój własny system mobilny, oparty o Linux – który stałby się przeciwwagą dla m.in. Androida. Owy system ma być budowany na podstawach systemu Bada (czyżby Bada 3?). Cała informacja pochodzi podobno od osoby, która pracuje u koreańskiego producenta i współpracuje z innymi firmami.

Czy taki krok Samsunga, jak porzucenie systemu Android jest w ogóle możliwy? Zdecydowanie tak, Samsung chyba nie jest zadowolony z przejęcia Motoroli przez Google, budzi to przecież obawy, że Google zacznie w końcu faworyzować Motorolę na różnych płaszczyznach – co nie byłoby wcale niczym dziwnym i według mnie jest tylko kwestią czasu.

Samsung porzucając Android i produkując swój własny system, musiałby stawić czoła ogromnym potęgom na rynku mobilnym – tandemom Microsoft-Nokia, oraz Google-Motorola. Z drugiej strony, odejście Samsunga od Google byłoby gigantycznym ciosem dla systemu Android, który z całą pewnością nie byłby już tak atrakcyjny, jak kiedyś.

Nie wiadomo jednak, czy na taki krok nie jest już za późno – i czy Samsung nie popełniłby kolosalnego błędu, porzucając system, który tak naprawdę dał mu drugie miejsce wśród producentów smartfonów.

Źródło: AndroidSpin