samsung – logo

Samsung planuje przejąć Nokię?

Ostatnio poziom ilości plotek na temat Nokii sięga zenitu, tym razem pojawiły się pogłoski, iż Samsung rozważa zakup Nokii.

Samsung

Jeszcze nie tak dawno temu, krążyły plotki nt. ewentualnego przejęcia Nokii przez Microsoft, a teraz dowiadujemy się, że na Nokię jest kolejny chętny – Samsung. Obecną plotkę, nt. zakupu Nokii przez Samsunga – uznałbym za bardzo mało prawdopodobną, dlaczego?

Samsung nabywając Nokię praktycznie niczego nie zyskuje. Nokia w chwili obecnej powoli tonie, a jej plan wejścia na rynek systemu Windows Phone 7 – nie wiadomo, czy przyniesie spodziewane efekty. Samsung to prężnie rozwijająca się firma, posiadająca własne fabryki, patenty, technologie, oraz świetną pozycję na rynku – zakup Nokii byłby w mojej opinii wyrzucaniem pieniędzy w błoto, gdyż prócz kosztów zakupu, Nokia wymaga ogromnych inwestycji.

Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, ale wątpię, by cokolwiek z tej plotki wyniknęło. Samsung odmawia komentarza na ten temat, nie ma się co dziwić – nie można komentować wszystkich plotek, od tego są portale, takie jak ten.

Źródło: MarketWatch