Samsung Galaxy S5 – biały

Samsung pobił rekord i w 25 dni dostarczył 10 milionów Galaxy S5

Według nowego raportu Samsunga, jego najnowszy flagowiec, czyli zaprezentowany podczas Mobile World Congress i wprowadzony do sprzedaży w kwietniu, Galaxy S5 – został już dostarczony do swoich odbiorców, w astronomicznej liczbie 10 milionów sztuk. Czy SGS5 pobije kolejne rekordy?

Samsung Galaxy S5 - biały

10 milionów w 25 dni to nowy rekord Samsunga. Poprzedni należał do Galaxy S4, który jednak potrzebował nieco więcej czasu, aby sprzedać się w takiej ilości (zajęło mu to dokładnie 27 dni). Galaxy S III, Galaxy S II oraz Galaxy S – aby uzyskać ilość dostaw na poziomie 10 milionów sztuk, potrzebowały odpowiednio 50 dni, 5 miesięcy oraz 7 miesięcy.

Ciekawe tylko, czy Galaxy S5 uda się pobić rekord sprzedaży Galaxy S4, który wyniósł 40 milionów sztuk. To i tak sporo mniej, niż poziom sprzedaży Galaxy S III, który jest jak na razie rekordzistą, z wynikiem 60 milionów egzemplarzy. Perspektywy na to niestety nie są zbyt dobre. Rynek smartfonów z najwyższej półki jest już mocno nasycony, więc nawet Samsungowi będzie trudno sprzedać Galaxy S5 w takiej ilości. Zresztą, wiele osób nie widzi sensu wymiany Galaxy S4 na Galaxy S5, który według nich niesie ze sobą zbyt mało zmian.

Pomimo nasycenia rynku sprzętem high-end, nieco wtórnego designu S5 oraz rosnącej w siłę konkurencji, jestem pewien, że SGS5 i tak będzie się nadal sprzedawać w bardzo dużych ilościach.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Samsung już RIP !!!
    Szczerze mówiąc dziwi mnie że jeszcze ktoś chce kupować ten plastikowy shit zamulacz bez aktualizacji za 3000 zł. gdy można taniej kupić Nexus’5 lub Lumia’925 Windows Phone

    Wolę mieć Lexus lub Ferrari niż być jednym z 10 mil. posiadaczy plastikowego syfu Trabant .

    Być może jestem głupi a może mądrzejszy i wolę coś innego niż kupowanie kolejnej farsy od Samsung