Samsung Galaxy Note 3 – kolory, tył i przód

Samsung podał ceny Galaxy Note 3 i Galaxy Gear w UK, jest drogo

Najnowszy i najlepszy samsungowy smartblet, czyli Galaxy Note 3 oraz inteligentny zegarek Galaxy Gear są już dostępne w ofercie przedsprzedażowej w oficjalnym sklepie Samsung Experience Store w UK. Niestety oferta chociaż jest objęta promocją – to i tak dla zwykłych zjadaczy chleba pozostanie poza zasięgiem. Samsung pobił wszelkie rekordy i bardzo wysoko wycenił swoje najnowsze produkty.

Samsung Galaxy Note 3 - kolory, tył i przód

Prezentacja Note 3 i Galaxy Gear odbyła się w środę 4 września. O ile smartwatch jest w ofercie Samsunga urządzeniem nowym i niepowtarzalnym, o tyle Note 3 poza zmienionym designem i podrasowanym ekranem – nie oferuje aż tak „mocnego powiewu świeżości” w stosunku do np. Galaxy S4. Mimo wszystko urządzenie i tak zawitało na listę marzeń wielu smartfonowych Geeków, którzy chcieliby stać się posiadaczami tego cuda. Czy będzie ich jednak na to stać?

Brytyjski oddział Samsunga rozpoczął przedsprzedaż Gear i Note 3, oferując go w specjalnej promocji. Osoby, które zamówią zestaw Galaxy Note 3 + Galaxy Gear otrzymają rabat 100 funtów, a za obydwa urządzenia zapłacą „zaledwie” 848 funtów (ok. 4350 zł).

Jeśli zdecydujemy się jedynie na zakup Note 3, to przyjdzie nam za niego zapłacić 649 funtów, czyli po przeliczeniu na złotówki 3330 zł. To według mnie astronomiczna kwota, która wcale nie jest usprawiedliwiona nowym designem i mocną specyfikacją phabletu. Za ponad 300 zł mniej można u nas kupić np. Lumię 1020, która też należy do grona najdroższych urządzeń tego typu. Przytoczę jeszcze cenę Xperii Z Ultra, która jest naszpikowana podobną specyfikacją co Note 3, ale ma przy tym większy 6.4″ ekran a w przedsprzedaży kosztuje niecałe 2900 zł.

Jeśli chodzi o zegarek Galaxy Gear, to jego cena została ustalona na 299 funtów, czyli 1535 zł. To również kosmiczna kwota, za którą można u nas kupić naprawdę topowy smartfon.

Samsung dla pierwszych 500 osób, które zamówią Galaxy Gear lub Note 3 (albo jedno i drugie) oferuje dodatkowy rabat. Jeśli podczas zakupu zdecydujemy się oddać swój stary smartfon – dostaniemy zniżkę w wysokości 50 funtów (ok. 260 zł).

Nie wiem jak Wy, ale ja mam nadzieję, że Samsung zdecyduje się przed wejściem Galaxy Gear i Note 3 do sklepów na obniżenie ich cen. Aż strach pomyśleć, na ile obydwa urządzenia zostaną wycenione w Polsce. Co prawda nie znalazłem u nas jeszcze żadnych ofert przedsprzedaży (urządzenia mają się pojawić w sklepach 25 września), jednak zazwyczaj w Wielkiej Brytanii smartfony są nieco tańsze niż u nas. Może się więc okazać, że w Polsce za Galaxy Note 3 przyjdzie nam zapłacić 3500 zł a za Galaxy Gear 1700 zł. Czy znajdą się wtedy chętni na ich zakup?

Źródło: Samsung UK


  • Irek

    Bardzo chciałem mieć Note3, to inny wymiar technologii, lecz skąd wygenerować prawie 3,500 PLN? Miesięcznie zarabiam około 1600 zł.
    Nokia Lumię 1020, a szczególnie nieporęczna (aby nie powiedzieć – pokraczna – w monstrualnie ogromnej obudowie) Xperia Z Ultra, zdecydowanie mnie nie interesują, a okazuje się, że na Samsunga Note3 po prostu mnie nie stać.

    • http://smartfan.pl Noob

      Oby do premiery zeszli nieco z ceny. Druga generacja Note podczas wejścia do sklepów kosztowała bodajże ok. 2700 zł. Trzeci Note w mojej opinii powinien kosztować tyle samo.