Samsung Galaxy Note 4 – drop test

Samsung pokazuje, jak wytrzymały na upadki jest Galaxy Note 4

Po iphonowej aferze bendgate, ukazującej, jak podatny na wyginanie jest phablet iPhone 6 Plus, inni producenci zapragnęli pokazać, jak bardzo wytrzymałe są ich produkty i jak rygorystycznym testom przed wypuszczeniem na rynek są poddawane. Wśród torturowanych sprzętów znalazł się także Galaxy Note 4, a film z jego kaźni możecie obejrzeć właśnie tutaj.

Samsung Galaxy Note 4 - drop test

Samsung tym filmem pochwalił się, jak dużo potencjalnie groźnych upadków potrafi znieść jego najnowszy phablet. Na filmie widać, że koreański producent przed wypuszczeniem danego urządzenia na rynek, katuje je na wiele sposobów w swoich laboratoriach. Samsung chwali się do tego stopnia, że wraz z Galaxy Note 4 z tej samej wysokości zrzuca kubek, który po upadku pęka a… phablet pozostaje oczywiście nietknięty. Zresztą, zobaczcie sami.

Dlaczego Galaxy Note 4 jest taki wytrzymały? Zapewne na jego zwiększoną odporność na upadki wpływa metalowa ramka, znacznie usztywniająca sprzęt. Z ostatecznymi osądami wstrzymajmy się jednak do pierwszych, niezależnych testów tego sprzętu, które zapewne już wkrótce pojawią się w sieci.